Колишня очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун розкритикувала методи "поліпшення" реформи охорони здоров'я командою президента Володимира Зеленського.
"Називати" поліпшенням реформи "боягузливий крок у минуле – означає брехати і зневажати всіх українців, у тому числі медиків, які заслуговують гідної і справедливої винагороди за свою роботу", – написала вона у Фейсбуці.
Супрун наголосила, що справжня трансформація системи охорони здоров'я не може бути втілена в життя, якщо влада прагне "винятково подобатися".
"Не можна трансформувати рівень медичної допомоги в лікарнях і поліклініках, коли ти дивишся на медиків як на електорат/потенційний ризик для місцевих виборів восени. Сьогодні і Зеленський, і Радуцький, і Максим Степанов захищають винятково власні політичні інтереси і статус-кво давно діючих у регіонах медичних еліт і фармацевтичної мафії. Якщо багато слухати маячню Глузмана про ЦРУ і "світову змову", то можна навіть не відчути, як перетвориш усю країну на дурдом. Якщо вважати голосом "бідних лікарів" мільйонера Тодурова, то можна навіть не відчути, як усі осудні лікарі підуть. Якщо для протидії пандемії залучати "експертизу" інфекціоністки-расистки Голубовської, то можна за три місяці й досі не зуміти тестувати людей на COVID-19 у достатніх масштабах і не забезпечити медиків елементарними засобами захисту", – зазначила Супрун.
"Медикам – зрівнялівку і рабство, пацієнтам – страх, страждання і смерть, Зеленському та Ко – закордонні клініки та високі рейтинги. Українцям пора дорослішати, вимкнути телевізор і розуміти наслідки власних рішень", – додала вона.
Нагадаємо, напередодні Володимир Зеленський доручив МОЗ "негайно переглянути" реформування медичної системи в Україні, бо його буцімто непокоїть звільнення лікарів та закриття деяких лікарень.
Як повідомила депутат від "Голосу", "вбивча" для медреформи постанова від міністерства уже готова, нею МОЗ планує повернутися до старих методів фінансування системи охорони здоров'я в Україні.
Тим часом міністр Максим Степанов розповідає, що медреформу не згортатимуть, а "суттєво змінюватимуть", утім, на це йому необхідно додатково виділити з держбюджету 11 мільярдів гривень.
Другий етап медичної реформи стартував 1 квітня. Він передбачає, що принцип "гроші ходять за пацієнтом" буде поширений на стаціонари. Утім останнім часом ексочільниця МОЗ та представники її колишньої команди висловлюють побоювання, що влада не має наміру продовжувати реформу.