Лікарня
Лікарня 5 канал

"По суті, це скасування 2-го етапу медреформи": ЗМІ довідалися, як влада планує "поліпшити" вже готову схему

  Читайте по-русски
  Серед "новацій" і скасування деяких пакетів пріоритетних послуг, щоб вистачило грошей, зазначає джерело

  Влада збирається "поліпшити" другий етап медичної системи. Про те, яким чином відбуватиметься таке "поліпшення", дізналося від джерел з системи охорони здоров'я видання LB.ua.

  "Про те, що не допустить другого етапу медреформи в нинішньому вигляді, сьогодні заявив президент Володимир Зеленський. За інформацією LB.ua, план полягає в тому, щоб скасувати контракти з усіма 1645 установами, які підписала НСЗУ. І гроші розподілити не за принципом, який закладає реформа – залежно від кількості послуг – а за історичним принципом, тобто, кожна установа отримає стільки, скільки в 2019 році", – пише видання.

  Джерело наголошує, що, по суті, це є скасуванням другого етапу реформи.

  "Таким чином, успішні медустанови, які повинні були отримати більшу кількість грошей, тому що до них звертається більша кількість пацієнтів, не отримають цих грошей, зате ті медустанови, які через малу кількість пацієнтів і низьку якість послуг опинилися під загрозою закриття, тепер не закриються, а продовжать отримувати бюджетні кошти", – пояснює ЗМІ.

  "Щоб вистачило грошей, збираються також скасувати деякі пакети пріоритетних послуг – ендоскопію, пологи, неонатологію. Тобто, безкоштовних обстежень і пологів не буде", – стверджує джерело.

  Видання зазначає: в разі, якщо план буде затверджений, приватні клініки, які підписали контакти з НСЗУ, в цьому році від держави взагалі нічого не отримають.

  І додає: "Із заявою про те, як зміниться реформа, завтра вранці повинні виступити міністр охорони здоров'я Максим Степанов, голова парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький і головний санітарний лікар Віктор Ляшко".

  Своєю чергою, ексочільниця МОЗ Уляна Супрун написала: президент намагається звинуватити реформу охорони здоров'я в тому, що кількість випадків захворювання коронавірусом зростає.

  "Сьогодні маємо велику хвилю невдоволення – коли кількість випадків COVID-19 продовжує зростати, хоча українці ніби "зробили все правильно". Залишилися вдома, втратили дохід чи взагалі роботу. І тепер президент шукає, кого б у чомусь звинуватити. Він обрав реформу охорони здоров'я", – написала Супрун у Twitter.

  Попередній матеріал
  Заступнику міського голови Кам'янки на Черкащині оголосили підозру за укус поліцейського
  Наступний матеріал
  Зеленський почав дискредитацію місцевого самоврядування задовго до карантину – Чийгоз
  Loading...

  "Стан медичної галузі в регіонах": брифінг міністра охорони здоров'я Максима Степанова

  65% медиків незадовільно оцінили роботу Зеленського і його уряду з підготовки до епідемії – дослідження

  "Саме його уряд на 50% урізав фінансування медреформи" – Івасюк про слова Зеленського щодо стану лікарень

  Другий етап медичної реформи: 96% медзакладів підписали договори з НСЗУ

  Що робити українцям, які досі не мають сімейного лікаря, і чи можна зараз укласти декларацію

  Новий керівник МОЗ назвав пріоритети в своїй роботі