http://evromed.poltava.ua/uk/doctors/family

Що робити українцям, які досі не мають сімейного лікаря, і чи можна зараз укласти декларацію

  Читайте по-русски
  Українські медики мають повне право не приймати людей, з якими не укладена декларація, адже на цю процедуру держава виділяла цілих два роки

  Якщо у вас з'явилися симптоми коронавірусу чи ГРВІ, Мінохорони здоров'я наполегливо радить не йти в лікарню, а звертатися до сімейного лікаря за телефоном. Якщо є ускладнення – викликати "швидку". Утім значна частина українців досі не уклала декларації із сімейним лікарем – за даними НСЗУ, ця частка становить 26%. Що робити в такому разі, мовиться на Facebook-сторінці ініціативи "Твоя сімейна лікарка".

  Зазначається, що людина може укласти декларацію зараз, в умовах карантину. Для цього потрібно звернутися до зручної саме вам поліклініки.

  "Ніяка "прописка", місце реєстрації чи навіть проживання не впливають на твою свободу вибору", – нагадують автори ініціативи.

  Номер телефону реєстратури у потрібній поліклініці можна знайти на сайті Helsi.me.

  "Визначись, чи обов'язково для тебе, щоб лікар/ка приймали поруч від дому чи роботи. Це може бути неодмінною умовою, коли обираєш для рідних похилого віку, маєш інвалідність чи тяжкі хронічні захворювання, або маєш дітей. Врахуй, що лікарі та лікарки зараз не зобов'язані приходити додому. З іншого боку, врахуй, що купу проблем зараз реально вирішити з лікарем чи лікаркою дистанційно – у месенджері чи телефоном. Для цього маєш мати впевненість, що твоя обранка чи обранець готові надавати консультації саме по твоїх частих проблемах саме таким способом", – мовиться в матеріалі.

  "Дізнайся, як лікар/ка ставиться до вакцинації і доказової медицини. Також професійна сімейна лікарка чи лікар не лікуватиме такі неіснуючі діагнози, як вегето-судинна дистонія чи дисбактеріоз, не призначатиме гомеопатію або антибіотики "про всяк випадок", – йдеться на сторінці.

  Що робити тим, хто досі не уклав декларацію із сімейним лікарем?

  Українські медики мають право не приймати людей, із якими не укладена декларація. Виняток – екстрені ситуації, коли йдеться про порятунок життя. Власне, такі, як підозра на коронавірус.

  Зокрема, згідно з Постановою Кабміну № 65, пацієнт із симптомами ГРВІ або підозрою на неї, який не підписав декларацію з лікарем, має право на безоплатну первинну медичну допомогу. Також відбір зразків та лікування пацієнтів під час самостійного їх звернення здійснюється незалежно від наявності декларації. Але цей порядок надання первинної допомоги діє винятково на період пандемії COVID-19 та карантину. Він передбачає лише перше звернення та обмежений перелік безоплатних послуг для пацієнта.

  Якщо різке погіршення стану трапилося вдома, краще одразу викликати "швидку" за коротким номером 103, а не гаяти часу на походи до поліклініки, радить НСЗУ.

  З будь-яких питань щодо розповсюдження коронавірусної інфекції в Україні, симптомів тощо лікарі радять звертатися на гарячу лінію МОЗ за телефоном 0 800 505 201, до Центру громадського здоров'я за номером +38 044 425 43 54. Також можна подзвонити на урядовий контакт-центр за номером 1545 або на обласну гарячу лінію.

  Більше корисної інформації щодо коронавірусної хвороби COVID-19 можна знайти на спеціальній сторінці Національної служби здоров'я України.

  Як повідомляв 5.ua, в Україні через різкий спад захворюваності масово закривають ковідні відділення.

  Попередній матеріал
  Двоє суддів зі справи Стерненка про "один патрон" подали у відставку
  Наступний матеріал
  Кличко зі своїми заступниками розписалися у легалізації забудови історичного центру Києва – Лупова
  Loading...

  Карантин на Кіпрі: українка розповіла про комендантську годину, штрафи та обмеження – включення з острова

  Спецвипуск: Поширення COVID-19 в Україні і світі – свіжі дані

  У Львові за допомогою експрес-тестів виявили коронавірус у двох водіїв громадського транспорту

  За оцінками Авакова, карантин в Україні триватиме мінімум 2 місяці

  За кордоном від коронавірусу лікуються 30 українців, 8 уже одужали – МЗС

  У КМДА розповіли про порядок в'їзду транспорту до столиці