Міністерство охорони здоров'я України
Міністерство охорони здоров'я України 5 канал / Час. Підсумки тижня

Не згортати, а суттєво змінити: у МОЗ розповіли, що планують робити з медреформою

Читайте по-русски
Міністр наголосив, що всі заклади охорони здоров'я отримають фінансування з держбюджету не менше, ніж 2019 року

11 мільярдів гривень необхідно додатково виділити для підвищення заробітних плат медпрацівникам. МОЗ ініціює підвищення зарплат медикам розміром до 50%. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Ми вважаємо, що наші медичні працівники вже в цьому році повинні отримувати суттєве збільшення заробітної плати. Не менше, ніж до 50%", – пообіцяв Степанов.

На думку посадовця, другий етап медичної реформи в її нинішньому вигляді не передбачає нічого доброго. Однак згортати реформу не будуть, її хочуть суттєво змінити.

Під час брифінгу міністр наголосив, що всі заклади охорони здоров'я отримають фінансування з держбюджету не менше, ніж 2019 року.

Зі свого боку голова профільного комітету Верховної Ради Михайло Радуцький зазначив, що ініціюватиме збільшення фінансування системи охорони здоров'я вдвічі – на рівні 6 відсотків ВВП у 2021 році.

"З 11 травня МОЗ розпочинає розробку та затвердження держстандартів надання медичної допомоги, що зараз взагалі не існує. Тобто ми надаємо медичну допомогу, не маючи стандартів надання цієї медичної допомоги. Після цього МОЗ розробить справедливі тарифи, за якими буде здійснюватися фінансування галузі у 2021 році", – зазначив міністр Степанов.

"Ми як законодавці зробимо все, щоб ці зміни були максимально швидко затверджені, і підвищення зарплат пройшло у заплановані урядом терміни", – пообіцяв голова комітету ВР із питань здоров'я нації Михайло Радуцький.

Нагадуємо, напередодні Зеленський закликав чиновників, відповідальних за проведення медичної реформи, оперативно запропонувати шляхи її поліпшення, щоби зміни не призвели до серйозних негативних наслідків.

Новий механізм фінансування галузі охорони здоров'я, передбачений реформою, може призвести до звільнення майже 50 тисяч медиків, закриття майже 332 лікарень, під загрозою також екстрена медична допомога, онкоцентри, госпіталі ветеранів, більшість дитячих лікарень, психіатрична та туберкульозна служби.

 

Попередній матеріал
Серед лауреатів Пулітцерівської премії-2020 – автор репортажу з України про вбивство військового Івана Мамчура
Наступний матеріал
Позачергове засідання Ради: заява для ЗМІ Петра Порошенка
Loading...

"Стан медичної галузі в регіонах": брифінг міністра охорони здоров'я Максима Степанова

У МОЗ почали масштабний аудит медичної галузі – з чим це пов'язано

Комітет ВР не підтримав скасування медреформи: рішення під стінами МОЗ чекали лікарі та пацієнти

Ємець заявив, що не припинятиме медреформу – але без конкретики

У центрі Києва протестують медпрацівники – чого вимагають від влади

Низка депутатів ініціювала розгляд скасування медреформи: хто вони і що наразі відомо – ЗМІ