Захисні засоби медикам від Порошенка
Захисні засоби медикам від Порошенка eurosolidarity.org

Лікарі повинні бути застраховані, як солдати на фронті, і отримати доплату вже за квітень – Порошенко

  Читайте по-русски
  Порошенко наголосив – якщо немає лабораторій для масового тестування – "зверніться і ми привеземо"

  Українські медики, які працюють з COVID-19, мають отримати обіцяну владою доплату в розмірі 300% вже за квітень і мають бути застраховані від коронавірусу. Про це заявив лідер "Європейської солідарності", п’ятий президент Петро Порошенко журналістам.

  Він повідомив, що приніс керівництву Верховної Ради підписні листи за проведення позачергового засідання для ухвалення законів на підтримку медиків.

  "Ми проголосували, в тому числі під час підготовки пакету законопроєктів по коронавірусу, кардинальне збільшення заробітної плати лікарям. До 300% збільшується зарплата всім медичним працівникам, які працюють у небезпеці коронавірусу. Станом на зараз, коли пройшов уже місяць, лікарі все ще не дочекалися збільшення заробітної плати, лікарі все ще працюють майже безкоштовно. Ми вважаємо неприйнятним, коли в цій злочинній бездіяльності звинувачують або місцеве самоврядування, або громадських активістів, – це пряма вимога", – наголосив Петро Порошенко.

  Він вкотре нагадав, що "Європейська солідарність" вимагає застрахувати медиків на випадок інфікування коронавірусною інфекцією. І цей законопроєкт має бути одним із пріоритетних на позачерговому засіданні.

  "Лікарі мають страхуватися, так як і солдати на фронті. І в разі, якщо лікар захворів, виконуючи свої обов'язки, то страхова сума має становити не менше ніж 200 тисяч гривень. Якщо будуть смертельні випадки серед лікарів, родина має отримати не менш як 1,5 мільйона гривень", – наголосив Порошенко.

  Він повідомив, що після реєстрації ініціативи депутатів протягом 72 годин має бути ухвалене рішення про позачергове засідання.

  "Зараз я йду до Верховної Ради, буде зустріч з керівництвом Верховної Ради, технічна робота буде зроблена для відповідної реєстрації. Включається відповідно до законодавства 72 години, протягом яких має бути скликана позачергова сесія. Вона має бути скликана саме на цьому тижні, тому що кожен день тягне за собою від 60 до 100 випадків захворювання лікарів", – наголосив Порошенко.

  Він також зазначив: є ще один нагальний законопроект, який має бути ухвалений на позачерговому засіданні – про масове тестування.

  "Україна посідає останнє місце в Європі за кількістю протестованих на 100 тисяч населення. Це категорично неприйнятно. Нам більш як місяць тому обіцяли, що в країну привезено 2 мільйони тестів, а протестовано трохи більше ніж 100 тисяч людей. Це або злочинна бездіяльність, або обдурювання людей", – резюмує Порошенко.

  "Я наголошую ще раз: якщо у вас немає лабораторій, зверніться, ми привеземо. Якщо у вас немає тестів – тести в Китаї, в Кореї при дуже великій партії коштують від 5 доларів до 14-15 доларів. Це означає, що 150 мільйонів гривень – це є необхідні інвестиції для тестування мільйона людей. Без тестування карантинні заходи неефективні. Без того, щоб виокремити місце розповсюдження коронавірусу, економіка країни страждає, а люди не відчувають себе захищеними. Саме тому ми вимагаємо негайно в першому читанні і в цілому проголосувати документ, який кардинально змінить ситуацію з тестуванням", – зазначив п’ятий президент.

  Попередній матеріал
  "Дивиться на медиків, як на електорат для місцевих виборів": Супрун відреагувала на "поліпшення" від Зеленського
  Наступний матеріал
  Порошенко: "Влада вирішила пом'якшувати карантин під тиском підприємців – без протестів цього б не було"
  Loading...

  Позачергове засідання Ради: заява для ЗМІ Петра Порошенка

  "ЄС" зібрала підписи депутатів, щоб уже цього тижня ухвалити закон про страхування та тестування медиків

  Держава має компенсувати малому та середньому бізнесу втрати від карантину – Порошенко

  Порошенко під час збору продуктових наборів: Допомагати нужденним – це справжній дух українців сьогодні

  У справах ДБР проти Порошенка немає ані складу злочину, ані доказів – Рябошапка

  Фонд Порошенка передав понад 42 тис. захисних костюмів медикам, які борються з коронавірусом