Петро Порошенко
Петро Порошенко eurosolidarity.org

Порошенко: "Влада вирішила пом'якшувати карантин під тиском підприємців – без протестів цього б не було"

  Читайте по-русски
  П'ятий президент відзначив, що "малий та середній бізнес – перші, хто потребує допомоги"

  Представники малого та середнього бізнесу, які під час карантину залишилися без доходів, мають законне право на підтримку від держави просто зараз, а не після закінчення карантину. Про це в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV сказав лідер партії "Європейська солідарність", п'ятий президент Петро Порошенко, інформує прес-служба партії.

  Він також додав, що рішення про пом'якшення карантину було ухвалене під тиском акцій протесту представників бізнесу, а не через медичні показання.

  "Якби підприємці не вийшли на протест, якби люди не протестували проти закриття ринків, я впевнений, цього рішення не було б", – заявив Порошенко.

  І додав: "Чи знаєте ви, що 42 підприємства в сфері обслуговування, які були зареєстровані, подали заяви на ліквідацію. Людям, які там працювали, не буде куди повертатися", – наголосив Порошенко.

  "Про яке створення нових робочих місць ви зараз говорите, коли сотні тисяч працівників звільняються з роботи і стають у довгу чергу на отримання хоча б декількох тисяч допомоги з безробіття. Коли приймаються такі рішення, то ми точно маємо розглядати баланс – шкода карантину для економіки і соціальної політики. На сьогодні 52% людей заявили під час опитування, що вони більше не мають коштів, за що жити", – заявив Петро Порошенко.

  Він також зазначив, що "малий та середній бізнес – перші, хто потребує допомоги, бо самозайняті – працівники ринків, крамниць, – працювали і самі себе забезпечували роботою".

  "Чого вони чекають? Відтермінуйте їм сплату тих платежів, які не залежать від результатів діяльності. Бо ПДВ вони не будуть платити, в них не буде вхідного ПДВ. Але оренду, податок на землю, податок на майно, відсотки по кредитах перенесіть на час закінчення карантину. Це те, чого вони чекають. На сьогоднішній день це є абсолютно в можливостях для бюджету, і це лише перший крок. Сказати, що ми будемо робити це, коли карантин закінчиться – це порушення закону. Бо уряд, безумовно, має право запроваджувати карантин. І всі зобов'язані виконувати рішення уряду. Але уряд має компенсувати і нести відповідальність за реалізацію своїх рішень", – заявив Порошенко.

  Він навів приклад, як в інших країнах Європи організовують в умовах епідемії роботу малого бізнесу, зокрема, у сфері послуг: "Іспанія від сьогодні починає пом'якшення карантину. Заклади громадського харчування, побутові майстерні та інші отримують спеціальний сертифікат. Там виписані спеціальні вимоги, і кожен власник б'ється, щоб у нього цей сертифікат не відібрали. Він зберігає необхідну відстань, максимальну кількість відвідувачів, всі необхідні засоби захисту".

  Петро Порошенко також закликав брати на озброєння цей досвід. І додав: "Я готовий це передати. Запроваджуйте різні засоби".

  Нагадаємо, в Україні карантин офіційно продовжили до 22 травня 2020 року. Таке рішення було схвалене на позачерговому засіданні уряду в понеділок.

  Попередній матеріал
  Лікарі повинні бути застраховані, як солдати на фронті, і отримати доплату вже за квітень – Порошенко
  Наступний матеріал
  "Це хлопчик!": Ілон Маск ушосте став батьком – фото
  Loading...

  У ще одному гуртожитку в Києві виявили коронавірус – що відомо

  Підтримка бізнесу в умовах карантину – трансляція брифінгу

  У столиці коронавірус успішно поборола 91 людина – Кличко показав, яка нині ситуація в місті

  Віталій Кличко звітує про ситуацію з протидією поширенню COVID-19 в Києві

  Шмигаль допускає, що 22 травня – не останній день карантину в Україні

  Перша хвиля послаблення карантину: що зміниться та чи можуть посилити умови знову