Інавгурація Володимира Зеленського
Інавгурація Володимира Зеленського president.gov.ua

"Дипломатичний рік Зеленського ділиться на 3 етапи": Єлісєєв зробив ключовий висновок

  Читайте по-русски
  Зовнішній політиці шостого президента бракувало цілісності, системності, продуманості, вивіреності, послідовності та професійності, вважає дипломат

  Колишній надзвичайний посол України Костянтин Єлісєєв проаналізував, якою була зовнішня політика доби президента Володимира Зеленського в перший рік його каденції. Відповідні спостереження він виклав у матеріалі "Дипломатія доби президента Зеленського. Рік перший".

  Єлісєєв зазначає, що цей рік дав можливість зрозуміти стиль і характерні особливості української дипломатії під керівництвом шостого президента.

  "Ключовий висновок року – зовнішній політиці нового президента бракувало цілісності, системності, продуманості, вивіреності, послідовності та професійності. Як наслідок – послаблення міжнародних позицій та суб'єктності України, втрата ініціативи і падіння коефіцієнту корисної дії від зовнішньополітичних дій. Як підсвідомо зауважив один із чиновників Банкової, президент, крім свого гумористичного хисту, більше нічого не зміг запропонувати на дипломатичному фронті для відстоювання національних інтересів держави", – наголосив Єлісєєв.

  За його словами, 12-місячний період зовнішньополітичної каденції очільника країни можна умовно розділити на три етапи.

  "Перший – медовий місяць дипломатії Зеленського. Завдяки запасові міцності попередніх років та підвищеному інтересу з боку міжнародної спільноти через гучну перемогу на виборах, на одному диханні відбулися його перші візити і контакти з ключовими партнерами – символічний вояж до Брюсселя, зустріч у Берліні з канцлеркою ФРН Ангелою Меркель, переговори у Парижі з президентом Франції Емманюелем Макроном, телефонна розмова з президентом США Дональдом Трампом, проведення в Києві чергового саміту Україна – ЄС. Перші зобов'язання і, як з'ясується пізніше, перші конфузи в діловому спілкуванні", – нагадує дипломат.

  Другий етап, за словами Єлісєєва, – відчайдушна боротьба за зустріч із главою Білого дому в Овальному кабінеті, особиста розмова з президентом РФ Владіміром Путіним та проведення саміту Нормандської четвірки.

  "Опинившись у полоні поспішних, популістських обіцянок та непрофесіоналізму, президент Зеленський так і не отримав аудієнції у Вашингтоні, погодився на виконання невигідних для України політичних умов лише для того, аби відбувся Нормандський саміт і вдалося подивитися в очі очільникові країни-агресора. Викресливши з публічної риторики засудження російської агресії, погодившись на російський варіант "формули Штайнмаєра" та нашвидкуруч відвівши українські війська в трьох точках російсько-українського фронту (незважаючи на це, там так і не припинили стріляти), український президент, фактично, купив Путіну квиток до Парижа за рахунок України. І водночас – створив сприятливі умови для початку міжнародної реабілітації Кремля", – зауважив Єлісєєв.

  І третій етап — "так звана форс-мажорна дипломатія Зеленського, що стала наслідком "Оманної" січневої подорожі президента, невиконання Паризьких домовленостей про припинення вогню в Донбасі, капітулянтських "дванадцяти кроків Мюнхена", збиття українського літака МАУ в Ірані та неочікуваного удару епідемії коронавірусу".

  Нагадаємо, 20 травня 2019 року відбулася інавгурація Володимира Зеленського, під час якої він розпустив Верховну Раду VIII скликання. 

  Попередній матеріал
  США уже запланували військові навчання у Східній Європі
  Наступний матеріал
  Доба на фронті: російські бойовики 11 разів обстріляли українські позиції
  Loading...

  Нефьодов: Після звільнення зі мною поговорив лише Єрмак

  Обіцянка від Зеленського є, а квартири – немає: вкладники "Укрбуду" влаштували автомітинг під КМДА

  Зеленський змінив керівників управлінь СБУ в Києві та двох областях

  Позиція Порошенка з підтримки всього українського була сильнішою, ніж у Зеленського – Рябошапка

  У зоні відчуження ліквідовано всі лісові пожежі – Зеленський

  "Не скасування, а пом'якшення": Зеленський закликав українців і надалі дотримуватись умов карантину