Автомітинг під КМДА
Автомітинг під КМДА 5 канал

Обіцянка від Зеленського є, а квартири – немає: вкладники "Укрбуду" влаштували автомітинг під КМДА

Читайте по-русски
Наприкінці 2019 року президент України Володимир Зеленський пообіцяв, що квартири добудують

Близько трьохсот вкладників "Укрбуду" влаштували автомітинг під КМДА. На їхніх житлових об'єктах досі не відновилося будівництво. І це попри обіцянку президента України. Наприкінці того року Володимир Зеленський інвесторів запевнив: квартири добудує "Київміськбуд". Але за півроку новий забудовник на баланс взяв лише п'ять об'єктів із понад 20-ти. Чому так – дізнавалася Евеліна Михайленко.

Будматеріали є. Робітників – немає. Житловий комплекс "Академпарк" має такий вигляд з літа минулого року.

"Не відбулося навіть ні консервації об'єкта, нічого. Тобто, деякі матеріали вже зіпсовані. А квартира в мене мала бути на 17 поверсі. Ще навіть не вистачає 9 поверхів, щоб її якось побачити", – говорить один із інвесторів Володимир Ковальчук.

А це недобудови житлового комплексу "Злагода". Історія схожа: майданчик обнесений парканом і на тому... все. Лілія Ковалеренко на квартиру чекає разом із чоловіком, трьома дітьми та батьком. Вони – вимушені переселенці. Із Донецька родина переїхали до столиці у 2014-му. І цієї зими мали б уже заселятися у власну квартиру, але…

"Ось це наш будинок. Вербицького, 1. Ми повинні були проживати на 25-му поверсі. Нашого поверху немає. Побудовано на даному етапі 13 поверхів", – каже жінка.

Таких недобудованих об'єктів корпорація "Укрбуд" торік залишила по собі 26. А це 13 тисяч вкладників. Саме їм президент Володимир Зеленський і вселив надію.

Президент сказав: "Вся ця нерухомусть буде добудована, на себе зобов'язання взяв "Київміськбуд".

І... здавалося б: обіцянка є. Меморандум між ініціативною групою та "Київміськбудом" теж є. А за півроку на балансі лише 5 об'єктів. Водночас "Київміськбуд" повідомляє: процес сповільнився, бо компромісу з низкою структур знайти поки що не можуть.

"Наприклад, Міністерство оборони. На його землях будувалося чотири великих комплекси. Все, що необхідно сьогодні від структур міністерства, – просто перепідписати договори на початкових умовах, щоб передача була цілком законною. Проте станом на сьогодні прогресу немає", – йдеться в заяві "Київміськбуду".

Загалом же корпорація "Укрбуд" зводила будови на п'яти ділянках, що належать Міністерству оборони. У відомстві запевняють: перепідписувати договори і забудовником "Київміськбудом" не відмовлялися. Готові брати участь у врегулюванні проблемних питань.

"Зважаючи на важливість питання про дату, місце і час проведення наради в Київській міській державній адміністрації, якій визначено скликання визначених центральних органів виконавчої влади, запропоновано повідомити Міноборони в найкоротший термін. [...] Очікуємо від КМДА дату та час проведення наради", – йдеться у відповіді Міністерства оборони України.

І поки триває паперова тяганина, страждають вкладники. Своє обурення висловлюють черговим мітингом.

Максим, інвестор будинку ЖК "Академпарк" компанії "Укрбуд", говорить: "Нам зараз заважають: міністерство, КМДА, ДАБІ та ще ті власники земель, які хочуть більшого відсотка, тобто всі, хто зараз може бути задіяний в перепідписання договорів, всі хочуть перепідписати на кращих умовах".

До мітингарів не вийшли, але на запит "5 каналу" в КМДА відповіли.

У Департаменті будівництва та житлового забезпечення КМДА повідомили: "На сьогодні жодним законодавчим актом не визначено повноваження місцевих державних адміністрацій щодо завершення спорудження проблемних об'єктів житлового будівництва, немає механізму практичної реалізації законодавчо визначених норм у частині здійснення місцевими органами влади контролю за діяльністю приватних забудовників".

Відповідь КМДА щодо недобудов 'Укрбуду'
Відповідь КМДА щодо недобудов 'Укрбуду'5 канал

Від обіцянки президента минуло п'ять місяців. Чи знають в Офісі глави держави, яка нині ситуація з житловими комплексами "Укрбуду" – відповіді на інформаційний запит чекаємо і досі. Натомість занепокоєні інвестори звертаються до президента знову. Уже через петицію на сайті. Під нею уже 20 тисяч підписів.

Евеліна Михайленко, Микола Довгий, Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Прослужить не менш як 90 років: на Київській ГАЕС після реконструкції запустили шосту турбіну
Наступний матеріал
"Уваги нуль! Дістало вже!": мешканці прифронтового Новотошківського землею латають дірки в асфальті
Loading...