Руслан Рябошапка
Руслан Рябошапка Скріншот відео

Рябошапка про "справи Порошенка": я пояснював Зеленському, що ці історії не є перспективні

  Читайте по-русски
  Проєкт підозри, підписаний Венедіктовою і переданий до Офісу генпрокурора, був "юридично безграмотним і не мав правових перспектив"

  Колишній генпрокурор України Руслан Рябошапка підтвердив, що т. зв. "справи Порошенка" обговорювались із президентом Зеленським. Про це він розповів в інтерв'ю виданню "Лівий Берег". Провадження, порушені у ДБР проти Порошенка, Зеленський обговорював і з Венедіктовою, тоді ще чільницею ДБР, а нині – генпрокурором.

  Рябошапка каже, що переслідування Порошенка нагадують йому часи Януковича, який теж переслідував політичних опонентів.

  "Така історія могла повторитися. Ситуації десь схожі", – говорить Рябошапка.

  "Якщо ніяких підстав немає, неможливо і притягнути до відповідальності. Якщо вони є, тоді це можна робити. А робити так, як робили попередні влади, очевидно, що не можна. Я пояснював президентові, принаймні по двох кейсах, зокрема, у справі Вищої ради правосуддя, що ці історії не є перспективні. А Венедіктова розповідала, що генпрокурор блокує роботу ДБР", – згадує Рябошапка.

  Крім того, він підтвердив, що проєкт підозри, який Венедіктова підписала і передала ов Офіс генпрокурора, був юридично безграмотним і не мав правових перспектив.

  "Документ був підготовлений слідчими ДБР, надісланий до Офісу генерального прокурора. Прокурори продивилися і того ж вечора сказали, що це неякісний документ. Тому надіслали в Державне бюро розслідувань на доопрацювання. Документ був весь покреслений. Мало того, що там насправді не було доказів, які б могли підтвердити злочини, в яких підозрювався п'ятий президент. Так ще й юридично все було дуже недосконало оформлено", – розповів Рябошапка.

  Ексочільник ГПУ вважає, що Ірина Венедіктова має недостатній рівень кваліфікації для керівництва правоохоронними органом.

  "Конкурс на керівника ДБР вона б не виграла, якби він був чесний і прозорий. Бо вона не має необхідних якостей – ні моральних, ні професійних, щоб цей конкурс виграти. І, в принципі, її похід у Верховний Суд це показав (свого часу Венедіктова не змогла пройти конкурс на посаду судді ВСУ – ред.)", – нагадав Рябошапка.

  Про це свідчить, зокрема, і юридична якість проєкту підозри п'ятому президенту, яку підготувало ДБР. Коли Венедіктова намагалася підписати її в Офісі генпрокурора, їй пояснили, що подібні справи за підслідністю відносяться не до ДБР, а до НАБУ.

  "Венедіктова не зовсім добре розбирається в кримінальному процесі. Думаю, вона дізналася про порушення підслідності, коли ми обговорювали якість цієї підозри. Ми просто прочитали їй цитату з Кримінального процесуального кодексу і вона здивовано дізналась, що це підслідність НАБУ. Тому довелося віддати цю справу в НАБУ. А Холодницький виключив статтю 364 КК із кваліфікації, чим частково підтвердив мою правоту, що там немає зловживання владою, і відправив справу назад до ДБР", – пояснює Рябошапка.

  Колишній генпрокурор зазначив, що у провадженнях, які "наплодило" ДБР проти Порошенка, немає правових перспектив. "У тих 16 чи 17 справах я нічого перспективного не бачу", – говорить Рябошапка.

  Про те, що Зеленський втручається в роботу правоохоронних органів, стало відомо після оприлюднення у ЗМІ так званих "плівок Труби". Із розмов, записаних у кабінеті колишнього директора ДБР Романа Труби, випливає, що Офіс Зеленського дає вказівки правоохоронцям щодо переслідування Порошенка, а сам Зеленський проводить наради з керівництвом силових органів, де обговорюють ці справи.

  Попередній матеріал
  У МОЗ назвали критерії для 4 етапів виходу з карантину
  Наступний матеріал
  У ВООЗ попередили, що COVID-19 може ніколи не зникнути
  Loading...