Рада Європи
Рада Європи Вікіпедія

Через реформу Зеленського: у Раді Європи визнали загрозу незалежності суддів

  Читайте по-русски
  Комітет міністрів зазначив, що минула влада внесла значні зміни в судову систему України

  Комітет міністрів Ради Європи висловив стурбованість можливими наслідками для Верховного Суду в результаті реалізації нової судової реформи. Про це йдеться на сайті Ради.

  Заступники міністрів відзначили: "В період 2014-2018 років українська влада в тісній співпраці з Радою Європи зробила значні кроки в реформуванні системи суддівської дисципліни і професійної діяльності шляхом внесення змін до Конституції, законодавства, а також у проведенні практичних та інституційних заходів".

  "Нещодавно внесені зміни Законом про судову реформу були прийняті без достатньої широкої консультації з відповідними судовими установами та органами, без ретельного аналізу наслідків цього закону, зокрема про незалежність і ефективність судової влади", – йдеться в повідомленні.

  У Раді Європи додали: "Висловили стурбованість можливими несприятливими і довготривалими наслідками для Верховного Суду як з точки зору його незалежності й ефективності, так і щодо його здатності забезпечити рівномірне застосування закону нижчими судами".

  Заступники міністрів закликали українську владу забезпечити умови для того, щоб будь-який процес відбору суддів для реформованого Верховного Суду відповідав Конвенції, а також щоб оцінювання суддів у цьому контексті проводилося на основі об'єктивних критеріїв та достатнього забезпечення процесуальних гарантій.

  Нагадаємо, 7 листопада набув чинності поданий президентом Володимиром Зеленським закон щодо реформування судової системи. Документ передбачає скорочення складу Верховного Суду із 200 до 100 суддів, зменшення їхньої заробітної платні на третину, а також впровадження нового порядку формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

  Раніше посли Канади і ЄС розкритикували цей закон, вказавши на безпідставність скорочення кількості суддів й застосування люстрації до членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

  Попередній матеріал
  Венеціанська комісія підтримала мету закону про державну мову, розкритикувавши окремі положення
  Наступний матеріал
  Підкуповували лікарів: поліція викрила масштабну фармацевтичну схему
  Loading...

  "Слуги" тішаться, а опозиція кричить "ганьба": вичерпні подробиці ухвалення скандальної судової реформи

  Посли ЄС звернулися до України щодо реформи судової системи – що викликало стурбованість

  ВР провалила голосування за правку, без якої "неможлива реальна судова реформа" – ЦПК

  ВР проголосувала за реформу Верховного Суду і ВККС – включення

  Презапуск судової реформи та покарання нардепів-прогульників – що планують розглянути в Раді

  Рада Європи стурбована проєктом судової реформи Зеленського – документ