Феміда
Феміда 24tv.ua

Рада Європи стурбована проєктом судової реформи Зеленського – документ

Читайте по-русски
Генеральний секретар РЄ наголошує, що президентський законопроєкт пропонує зміни, які "можуть мати істотний вплив на незалежність судової системи"

Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич у терміновому листі до міністра закордонних справ України Вадима Пристайка висловила занепокоєння щодо законопроєкту №1008, передає "Судово-юридична газета".

Документ, зокрема, передбачає скорочення кількості суддів Верховного Суду зі 192 до 100 осіб, зміну правил відбору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, повне перезавантаження ВККС і звуження гарантій незалежності слуг Феміди. Комітет із питань правової політики рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроєкт у другому читанні.

"У ньому пропонуються широкомасштабні зміни, які можуть мати серйозні наслідки для незалежності судової системи. Зокрема, проєкт закону впливає на статус та кваліфікаційні вимоги до суддів та на пов'язані з цим процедури. Ми повністю визнаємо бажання України продовжувати впровадження реформ. Водночас найбільш важливо, щоб це ґрунтувалося на досягненнях реформ, які було впроваджено для того, щоб відповідати стандартам Ради Європи та міжнародним стандартам", – наголосила Пейчинович-Бурич.

Генсек звернула увагу на позицію Комітету Міністрів Ради Європи, який підкреслив, що "запропоновані законодавчі зміни мають узгоджуватись із Конвенцією про права людини та практикою Європейського суду з прав людини, з принципами незалежності судової влади і з відповідними рекомендаціями Ради Європи", та закликав органи української влади "повною мірою використати практичний досвід та знання експертів РЄ в цьому питанні".

"Наполегливо підтримую цей заклик та пропоную підтримку Ради Європи в цьому питанні", – резюмувала генеральний секретар.

Нагадаємо, напередодні Рада Європи відзначила позитивну тенденцію у підвищенні професіоналізму, ефективності і якості правосуддя в Україні.

Попередній матеріал
Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про розділ посад столичного голови та чільника КМДА
Наступний матеріал
Диявол у підтекстах: Єлісєєв роз'яснив, що ховається за "формулою Штайнмаєра"
Loading...