Суд
Суд ecuestre.es

Рада Європи відзначила позитивну тенденцію у підвищенні професіоналізму, ефективності і якості правосуддя в Україні

  Читайте по-русски
  Як відомо, новий Верховний Суд почав свою роботу в грудні 2017 року

  Експерти Ради Європи заявили, що Верховний Суд, який почав роботу в Україні в кінці 2017 року в результаті судової реформи, показує хорошу роботу з новим процесуальним законодавством для забезпечення єдності судової практики. Про це йдеться у повному тексті звіту Ради Європи, підготовленому за результатами оцінювання судової реформи (2014-2018 рр.) в Україні.

  Експерти також зазначають, що результати судової реформи демонструють "позитивну тенденцію в підвищенні професіоналізму, ефективності і якості правосуддя, а також зменшення корупції".

  Водночас зараз на розгляді Верховної Ради перебуває ініційований президентом Зеленським законопроєкт №1008, який, крім іншого, передбачає перезавантаження нового Верховного Суду шляхом проведення повторного добору суддів і скорочення їх кількості вдвічі. У пояснювальній записці до законопроєкту немає жодних аргументів на користь такого "перезавантаження".

  Як повідомлялося раніше, Представництво ЄС і Посольство Канади в Україні негативно оцінили законопроєкт №1008, зазначивши необґрунтованість скорочення кількості суддів Верховного Суду.

  Як повідомляв 5.UA, новий Верховний Суд почав свою роботу в грудні 2017 року. Суд працює у складі 192 суддів, призначених за результатами проведення відкритого конкурсу, який відбувся вперше. На думку Ради Європи, процедура конкурсу є дуже позитивною для забезпечення об'єктивного добору кандидатів і була схвалена зовнішніми спостерігачами за її прозорість та ретельність.

  Попередній матеріал
  Гончарук: Кабмін не планує підвищувати податки, це неправильний шлях
  Наступний матеріал
  Поспіх при зміні Податкового кодексу негативно позначиться на українській економіці – Южаніна