Назар Холодницький, керівник САП 5 канал

Без змін до Кримінального кодексу депутатська недоторканність скасована не буде – Холодницький

  Читайте по-русски
  Норми КПК мають відповідати нормам Конституції, зазначив керівник САП

  Якщо ВР не внесе змін до Кримінального процесуального кодексу, то депутатська недоторканність з нового року скасована не буде. Таку заяву зробив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, повідомляє "Уніан".

  Він прокоментував неухвалення рішення парламентським комітетом з правоохоронної діяльності рекомендувати парламенту внести зміни до КПК стосовно процедури притягнення нардепів до кримінальної відповідальності.

  "Розумієте, якщо б ми керувалися всіма прямими нормами, то можна обґрунтовувати (притягнення нардепів до кримінальної відповідальності, базуючись на нормі Конституції, яка з нового року не передбачатиме обов’язкового дозволу парламенту для зняття депутатського імунітету – ред.). Але є загальні норми права і є спеціальні, якими є Кримінальний процесуальний кодекс. І якщо зміни до КПК не будуть внесені, ми матимемо невідповідність норм КПК до норм Конституції. Я вже казав депутатам: скасуйте її по-чесному, не грайте в ігри. Побачимо, чи вони почули. Ні – то ні", – сказав Холодницький.

  Втім, він підтримує ідею, що підозру депутатам мають вручати за спеціальною процедурою. За його словами, оскільки депутати, як і судді чи адвокати, є спецсуб’єктами, їм мають вручати підозру щонайменше заступники генпрокурора.

  "Я вважаю, що це нормальний захист від політичного тиску. Так само, як і погодження слідчих дій із заступником генпрокурора, а не з будь-яким слідчим райвідділу", – додав він.

  "Якщо Рада не внесе змін до КПК, ми знову ходитимемо до регламентного комітету з поданнями на народних депутатів", – підсумував він.

  Як зазначається, 30 жовтня Комітет ВР з питань правоохоронної діяльності не схвалив рішення щодо жодного законопроєкту стосвно приведення Кримінального процесуального кодексу у відповідність до Конституції, з якої з 1 січня 2020 року зникає норма про дозвіл парламенту на притягнення нардепів до кримінальної відповідальності.

  Раніше 5.ua повідомляв про те, як нардепів притягуватимуть до відповідальності після зняття з них недоторканності.

  Попередній матеріал
  Вищий антикорупційний суд виніс перший обвинувальний вирок – подробиці
  Наступний матеріал
  "Полунична" переписка Яременка в Раді – реакція соцмереж
  Loading...

  Як нардепів притягуватимуть до відповідальності після зняття з них недоторканності – подробиці

  "Побачите кнопкодавів зі скляними очима": Айвазовська про небезпеку скасування депутатської недоторканності

  Омелян: Усім здається, що якщо з депутатів зняти недоторканність, то корупція в Україні зникне – це міф

  Історичне рішення Ради: як народні обранці депутатську недоторканність скасовували – сюжет

  Голосування за зняття депутатської недоторканності – хто у Раді виявився проти

  Рішення, що увійде в історію: народні обранці у ВР проголосували за зняття депутатської недоторканності – відео