Ольга Айвазовська
Ольга Айвазовська 5 канал

"Побачите кнопкодавів зі скляними очима": Айвазовська про небезпеку скасування депутатської недоторканності

Читайте по-русски
Поки є корупція в інших органах і гілках влади, скасування недоторканності – це лише символічний жест

Скасування недоторканності може призвести до перетворення депутатів на заручників. Таку думку у студії "5 каналу" висловила координатор виборчих програм ГМ "ОПОРА" Ольга Айвазовська.

"Імунітет має бути. Він має бути обмежений логічно і не може бути така історія, що кожен парламентар є кнопкодавом. Тому що на нього є умовна "червона папочка", в якій історія про його сімейні стосунки, чи є в нього коханка, про що він говорив телефоном і т.д. Це може бути використано з метою тиску. Ви побачите у пленарній залі купу людей, які голосують зі скляними очима, тому що ця папочка на них лежить", – сказала вона.

За словами експерта, скасування недоторканності – це як ефект "плацебо", який не дасть ніяких результатів. Адже без припинення корупції, вироків так і не з’явиться.

"Першочергово недоторканість стосується не влади, а опозиції. Але є міжнародні стандарти, і практики, світова історія і ми орієнтуємося на них та українську передісторію. Депутатська неторканність – не зло. Інше питання, як працює судова гілка влади і правоохоронна система. Тобто її зняття формальне – це ефект плацебо: ми приймаємо пусту пігулку і віримо в те, що українці стануть щасливими, бо депутатів прирівняли до народу. Поки є корупція в інших органах і гілках влади, депутатська недоторканність – це просто символічний жест", – вважає Айвазовська.

Окрім того, експерт додала, що виступає за обмежений імунітет, який не дозволятиме чинити тиск за політичні переконання і шантажувати їх, а дозволить лише затримувати їх на місці в разі очевидних злочинів.

Повне відео розмови можете переглянути тут:

Раніше, ВР проголосувала за скасування недоторканності і розглянула законопроєкт про розширення повноважень президента Зеленського.

Попередній матеріал
"Привіт від нас. Пам'ятай про смерть": ректору ТНЕУ підкинули вибухівку, він з дружиною в реанімації – репортаж
Наступний матеріал
Брифінг голови Вищого антикорупційного суду Олени Танасевич з нагоди старту роботи суду – відео