Юрій Бойко та Віктор Медведчук
Юрій Бойко та Віктор Медведчук Скріншот відео

Голосування за зняття депутатської недоторканності – хто у Раді виявився проти

Читайте по-русски
За відповідний закон проголосували 373 народні депутати при мінімально необхідних 300

У вівторок, 3 вересня, Верховна Рада ухвалила в другому читанні закон №7203 "Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)", який має набути чинності 1 січня 2020 року. За відповідний закон проголосували 373 народні депутати при мінімально необхідних 300.

Загалом у сесійній залі було зареєстровано 404 нардепи. Підтримали закон 252 особи від "Слуги народу", "ЄС" – 24, "Батьківщина" – 23, "Голос" – 19, група "За майбутнє" – 22, позафракційні депутати – 33.

Однак жодного голосу за скасування депутатської недоторканності не дала партія "Опозиційна платформа – За життя".

Законом передбачено виключення зі статті 80 Конституції положення, що гарантує парламентарям депутатську недоторканність, а також неможливість бути притягнутими до кримінальної відповідальності, затриманими чи заарештованими без згоди Верховної Ради. Таким чином, у статті 80 Конституції залишиться лише норма про те, що народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Довідка. Згідно з Конституцією України, для того, щоб оголосити депутату підозру, затримати його чи заарештувати, правоохоронцям потрібна згода Верховної Ради. Після парламентських виборів 2014 року п'ять фракцій у своїй коаліційній угоді пообіцяли скасувати депутатську недоторканність. Однак протягом роботи VIII скликання зміни до Конституції так і не внесли. 17 жовтня 2017 року п'ятий президент Петро Порошенко вніс законопроєкт про скасування недоторканності, запропонувавши, щоби зміни набули чинності у 2020 році. Саме за цей законопроєкт проголосувала вже нова Верховна Рада.

Як повідомляв 5.UA, новий Кабмін перейменував чотири міністерства та створив два нових

 

Попередній матеріал
Ледь не вбив водія і пограбував пошту: на Одещині затримали іноземця, який виявився причетним до "справи 2 травня"
Наступний матеріал
Брифінг представників Петра Порошенка – завершено

Своїх не здають: депутати відмовилися зняти недоторканність з Березкіна – подробиці з Ради

Притягнути, але не затримати: комітет ВР назвав подання на арешт Березкіна необґрунтованим

Розгляд подання на "опоблоківця" Вілкула: засідання комітету ВР – відео