Пуста Верховна Рада
Пуста Верховна Рада 5 канал

У Раді ухвалили в першому читанні закон про скасування депутатської недоторканності

Читайте по-русски
За відповідний законопроєкт №7203 проголосували 363 народних депутати

Верховна Рада ІХ скликання ухвалила в першому читанні законопроєкт "Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України). За відповідний законопроєкт №7203 проголосували 363 народних депутати.

Законопроєкт №7203 був зареєстрований у парламенті VIII скликання п’ятим Президентом Петром Порошенком. Ним передбачено виключення зі статті 80 Конституції положення, що гарантує парламентаріям депутатську недоторканність, а також неможливість бути притягнутими до кримінальної відповідальності, затриманими чи заарештованими без згоди Верховної Ради.

Таким чином, у статті 80 Конституції залишиться норма про те, що народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Передбачається, що закон набере чинності з 1 січня 2020 року. Перед голосуванням законопроєкт №7203 був включений до порядку денного.

Як повідомляв 5.UA, Верховна Рада ІХ скликання обрала голів, перших заступників, заступників голів, секретарів і членів 23 профільних комітетів, які працюватимуть у парламенті.

Як відбувалось обговорення і голосування - дивіться на відео:

Попередній матеріал
"Звільнити мене зможе лише новий генпрокурор, але це неможливо" – Луценко залишиться на посаді
Наступний матеріал
"Верховенство права і рівність усіх перед законом": Порошенко прокоментував скасування депутатської недоторканності
Loading...