Володимир Омелян
Володимир Омелян 5 канал

Омелян: Усім здається, що якщо з депутатів зняти недоторканність, то корупція в Україні зникне – це міф

Читайте по-русски
Омелян сказав, що не вважає скасування депутатської недоторканності економічним проривом для України

В ефірі "5 каналу" міністр інфраструктури України (2016-2019) Володимир Омелян прокоментував зняття депутатської недоторканності.

"Насправді ця тема була дуже розкручена публічно. І всім здається, що якщо з депутатів зняти недоторканність, то всі почнуть краще жити чи корупція в Україні зникне – це міф. По-перше, депутатська недоторканність знята тільки в частині кримінальної відповідальності за корупційні й інші зловживання. Для депутатів зберігається політичне волевиявлення і можливість коментувати чи не коментувати ті закони, які вони проголосували, і нести за це відповідальність", – сказав Омелян. 

"У випадку знятття недоторканності я не відчуваю, що це економічний прорив України. Можливо, це гарний публічний крок, і тепер з легкістю можна казати, що 28 років говорили про це чи 20, а ми перші, хто це зробили. Окей, молодці. Але давайте подивимося: парламент попереднього скликання, який пропрацював 5 років. Скільки було звинувачень в корупції і проти яких осіб серед депутатського корпусу. Вибачте, ці фігуранти не було ключовими топкорупціонерами. Треба теж казати правду. Зараз надзвичайно важливо, щоб нові правоохоронні органи дійсно займадлися топкорупцією, яка знищує Україну. Бо якщо займатися просто показниками, що ми посадили стількох людей, а корупція продовжуматиметься, то сенсу в цьому нема", – підкреслив ексміністр.

На запитання ведучої, як зміниться життя народного депутата з 1 січня 2020 року у зв'язку зі зняттям недоторканності, Омелян сказав: "Якщо йому нічого боятися, то ніяк не зміниться. Я пропрацював міністром три з половиною роки і до того ще рік заступником міністра, і я не мав недоторканності жодного дня. Тому якщо у правоохоронних органів є до тебе питання, то ти повинен відстояти свою позицію. Якщо немає – ти спокійно працюєш". 

Як повідомляв 5.UA, вчора, 3 вересня 2019 року народні обранці у ВР проголосували за зняття депутатської недоторканності

Попередній матеріал
"Комфорт є, але він інакший": як сім'я зі Львова веде середньовічний спосіб життя – сюжет
Наступний матеріал
Ситуація в ООС: про що звітують в Міноборони – завершено
Loading...