Депутатська недоторканність
Депутатська недоторканність nbuviap.gov.ua

Разумков повідомив, коли розглянуть закон щодо скасування недоторканності у другому читанні

Читайте по-русски
У разі остаточного затвердження змін до Конституції, у 80-й статті залишиться лише одна норма – про те, що народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування в парламенті

Законопроєкт щодо зняття депутатської недоторканості в другому читанні парламентарії розглянуть уже завтра на засіданні Верховної Ради. Про це під час погоджувальної ради, яка триває цими хвилинами, заявив спікер Дмитро Разумков.

"У вівторок нам необхідно розглянути для прийняття в цілому проєкту закону про внесення змін до частини 80 КУ щодо недоторканності нардепів. Вважається прийнятим, якщо на наступній черговій сесії ВР України за нього проголосують не менше як дві третини від конституційного складу ВР", – сказав Разумков.

За його словами, вдруге проголосувати за документ депутати мають конституційною більшістю – не менш як 300 голосів.

"Є висновок КС, який має так само певні зауваження до законопроєкту Порошенка, які ми розглядали у першому читанні і так само є висновок венеціанської комісії, який повністю підтверджує ці самі застереження. Говорилося про те, щоб не було підстав для КС скасувати перше голосування, важливо, щоб ми врахували ці застереження", –  наголосила Ірина Геращенко.

У першому читанні зміни до 80-ї статті Конституції схвалили на першій сесії нового парламенту 29 серпня. В залі назбиралося 363 голоси "за". Законопроєкт передбачає вилучення із документа положення, що гарантує депутатам імунітет. У разі остаточного затвердження змін до Конституції, у 80-й статті залишиться лише одна норма – про те, що народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування в парламенті.

Зміни почнуть діяти з 2020 року. Нагадаємо, згідно з чинним законодавством, щоби оголосити депутату підозру, затримати його чи заарештувати, правоохоронцям потрібна згода щонайменше 226 народних депутатів Верховної Ради.

Попередній матеріал
"І це мине" – перша публічна реакція Матіоса з приводу звільнення з посади
Наступний матеріал
Зеленський доручив розробити план оборони від агресії РФ

Разумков – спікер, Стефанчук – його перший заступник: у "Слузі народу" визначилися з Радою

Разумков заговорив про мовний закон: "Я прихильник того, щоб підтримувати українську мову, але діяти механізмом пряника"

Разумков заявив, що швидко закінчити війну на Донбасі не вдасться

Разумков розповів, що буде з комітетами Верховної Ради

Брифінг представників Підготовчої депутатської групи з числа новообраних народних депутатів України – відео

Брифінг представників підготовчої депутатської групи з числа новообраних нардепів України – відео