amnesty-крим 5.ua

Amnesty International заявила про каральний характер дій Росії проти кримських татар

  Читайте по-русски
  Раніше Меджліс відігравав провідну роль у організації культурних та освітніх заходів та у сприянні розвитку культури та ідентичності кримських татар. Такі заходи більше не можуть проходити під егідою Меджлісу

  Ситуація з порушеннями прав людини в Криму, зокрема зі свободою вираження поглядів, мирних зібрань та об'єднань, залишається критичною. Про це повідомляється у доповіді Amnesty International в ЮНЕСКО.

  "Відзначається значне погіршення ситуації щодо дотримання прав людини на півострові після його окупації та незаконної анексії Росією у 2014 році... Прогноз щодо ситуації із захистом прав людини в Криму стає дедалі похмурішим", – йдеться у доповіді.

  Відзначається також, що право на свободу об'єднань досі суворо обмежене в Криму, що, своєю чергою, впливає на реалізацію інших прав, включаючи культурні. 

  "Раніше Меджліс відігравав провідну роль в організації культурних та освітніх заходів та у сприянні розвитку культури та ідентичності кримських татар. Такі заходи більше не можуть проходити під егідою Меджлісу. Ба більше, чинна влада протидіяла і попереднім спробам кримськотатарської громади організувати неформальні заходи – на відміну від офіційно "санкціонованих", – наголосили в Amnesty International.

  В умовах репресій, спрямованих на всю громаду, та заборони Меджлісу, релігія набула ще більшого значення у громадському житті етнічних кримських татар, серед яких багато практикуючих мусульман. У цьому контексті де-факто влада свавільно переслідує все більшу кількість кримських татар, застосовуючи російське антиекстремістське законодавство. Обшуки приватних будинків проходять регулярно, маючи очевидно каральний характер, коли кожен предмет в домі перевертається, а власники часто опиняються "під прицілом". Владні структури, які здійснюють обшуки, особливо зацікавлені в релігійній літературі, яка є в релігійних бібліотеках України, але в той самий час входить до переліку "екстремістської" літератури в Росії та тому вважається забороненими матеріалами. Працівники правоохоронних органів регулярно зривають неофіційні релігійні збори, присутніх на зборах затримують на кілька годин, допитують, беруть їхні відбитки пальців та іноді зразки ДНК.

  Попередній матеріал
  Бойовики почали розгортати на передовій спостережні пункти з коригувальниками артилерії
  Наступний матеріал
  Виборчий телемарафон на "5 каналі"
  Loading...

  У Ростові-на-Дону російські силовики затримали ще трьох кримськотатарських активістів

  Суд РФ заарештував в окупованому Сімферополі 9 кримських татар

  Порошенко: "Жодних компромісів щодо Криму й Донбасу бути не може"

  У Євросоюзі закликали Росію припинити обшуки в кримців та звільнити затриманих

  Репресії продовжуються: під час обшуків у Сімферополі російські силовики вже затримали 10 кримських татар

  Масова акція залякування: Росія влаштувала в окупованому Криму масштабні обшуки