Пілот у кабіні літака
Пілот у кабіні літака Depositphotos

Росія спотворює GPS сигнали у Криму, чим загрожує кораблям і літакам – дослідження

  Читайте по-русски
  Спотворення сигналу може призвести до того, що система неправильно визначить місце розташування об'єкта або корабель чи літак не зможе правильно визначити власне місце перебування або втратити доступ до системи позиціонування

  Росія використовує технології з дезорієнтації системи супутникової навігації GPS, зокрема в окупованому Криму, що становить значну загрозу для GPS-систем цивільних авіаліній. Про це йдеться у новому звіті американської неурядової організації C4ADS, повідомляє "Голос Америки".

  Зокрема, технології з дезорієнтації системи супутникової навігації GPS були використані більше як 10 000 разів російським устаткуванням електронної війни, починаючи з лютого 2016 року. 

  У дослідженні наголошується, що спотворення сигналу може призвести до того, що система неправильно визначить місце розташування об'єкта або корабель чи літак не зможе правильно визначити власне місце перебування або втратити доступ до системи позиціонування.

  Серед цілей, які Росія переслідує, здійснюючи втручання у роботу систем навігації, є захист стратегічних об'єктів, зокрема на узбережжі Криму, стверджують аналітики. Таку діяльність також використовують для захисту Путіна та втаємничених Росією зон.

  Найбільш імовірно, передавач, що спотворює навігаційні сигнали в чорноморському регіоні, встановлено на території так званого "Палацу Путіна" на мисі Ідокопас у Краснодарському краї, Росія. Резиденція, яка коштує мільйони доларів, перебуває у власності російських високопосадовців і, за повідомленнями, її будували для Путіна.

  Окрім цього, як наголошують дослідники, росіяни також використовують спотворення сигналів GPS на територіях, де РФ проводить активні бойові дії, зокрема в Сирії.

  Попередній матеріал
  "Газпром" завернули: Данія відмовилася будувати "Північний потік-2" у власній економічній зоні
  Наступний матеріал
  У Китаї жінка народила двійнят від різних чоловіків – як це сталося
  Loading...

  Суд РФ заарештував в окупованому Сімферополі 9 кримських татар

  Обшукували навіть сарай, підкинули книжки: масове затримання кримських татар ФСБшники провели з численними порушеннями – подробиці

  У Євросоюзі закликали Росію припинити обшуки в кримців та звільнити затриманих

  Репресії продовжуються: під час обшуків у Сімферополі російські силовики вже затримали 10 кримських татар

  Масова акція залякування: Росія влаштувала в окупованому Криму масштабні обшуки

  Реакція ЄС була недостатньо рішучою, але Україна не одна: як пройшли дебати в Європарламенті