"Бомба Ракета" – "Стугна-П"
"Бомба Ракета" – "Стугна-П" 5 канал

"Снайперська гвинтівка" проти танків: суперможливості української ПТРК "Стугна-П" – "Бомба Ракета"

Читайте по-русски
Українська розробка легко конкурує з американським Javelin та британським NLAW

Відомі кадри, на яких десантники відправили услід за "русскім корабльом" екіпаж російського, відомого і "всемогучого" лише за словами росармії, – Ка-52 "Алігатор". Ворожий вертоліт перетворила на брухт українська "Стугна" – протитанковий ракетний комплекс.

Високоточна зброя вітчизняного виробника свої суперможливості демонструє з перших днів війни. ПТРК гатив під час оборони Луганського аеропорту 2014-го та оборони ДАП. А від початку повномасштабного вторгнення "Стугна-П" використовується на повну нашими воїнами проти техніки противника. Це тисячі танків окупанта, ще більше БМП, автомобільної техніки та цистерн із паливом. З допомогою цього ПТРК українські захисники знищили і кілька російських ударних гелікоптерів Ка-52 і, звичайно, на вічний спокій відправили самих "солдатів-переможців" "другої армії світу".

Характеристики ПТРК

"Стугна-П" – протитанковий ракетний комплекс, який розробили інженери Державного Київського конструкторського бюро "Луч". У лавах Збройних сил ПТРК з 2011 року.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

ПТРК смалить ракетами калібру 130 мм або 152 мм з різними бойовими частинами. "Стугна" є напівавтоматичною, із системою лазерного наведення. Хоч має потужні можливості, ПТРК досить мобільний. Пускова установка важить близько 40 кг, ракета – 30 кг. Уражає цілі "Стугна" на дальності до 5 км. Пробиває броню понад 800 мм, навіть ту, що має динамічний захист, завдяки тандемній бойовій частині. Це дає змогу нашим Силам оборони легко ліквідовувати навіть сучасні танки, які перебувають на озброєнні ерефії. Одним словом, "Стугна" кошмарить русню потужно.

З чого складається комплекс

ПТРК "Стугна" – це пускова установка, пульт дистанційного керування та прилад наведення. Деякі ракетні комплекси мають тепловізор, щоб ефективно працювати по русні й уночі. Пускова установка "Стугни" дуже схожа на триногу, на якій прикріплена система наведення з ракетою у пусковому контейнері.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Коли екіпаж ПТРК вирушає на бойове завдання, із собою має декілька запасних ракет. "Стугну" можна прикріпити на платформу пікапа чи вантажного баггі, щоб оперативно змінювати локацію для безпеки військових та щоб застати окупанта там, де він і не чекає. Приїхали, відстріляли і перемістилися у безпечне місце. Другу частину ПТРК розгортає оператор, якомога далі від установки. Він може перебувати навіть в окопі за пів сотні метрів. Пульт дистанційного керування "Стугни" – це невеличка валіза з екраном та засобами керування, який запускає вогонь дистанційно.

Вбивчі ракети

ПТРК знищує вороже залізяччя керованими ракетами калібру 130 мм, що оснащуються різними типами бойових частин: тандемною кумулятивною, уламково-фугасною або термобаричною. На ракеті встановлена тепловізійна головка самонаведення. Для пуску ракети військовому достатньо навести прицільний пристрій на ціль – і вперед, ракета готова до пуску. Ракета має два режими атаки цілі – з гірки та по прямій.

Буквально за декілька хвилин 40-кілограмова "Стугна" може назавжди ліквідувати п'ять одиниць броньованої техніки росіян. ПТРК ефективно знищує не лише броню противника, а й на друзки розбиває укріплені позиції терористів та вертольоти. Після того, як відпрацювала українська "Стугна", воювати на тих позиціях нічим та й нікому.

Як працює "Стугна"

Військовий ворожу ціль бачить у моніторі, зображення отримує із системи наведення ПТКР. Коли оператор захопив ціль, він натискає "пуск", утім, якщо ціль рухома, як колона техніки чи гелікоптер, він продовжує тримати її в прицілі, бо система наведення напівавтоматична і керується лазером. Українська протитанкова "Стугна" легко конкурує з американським Javelin та британським NLAW. ПТРК "Стугна" може впевнено знищувати вороже барахло на відстані 5 км, це вдвічі більше, ніж у відомого американського ПТРК.

Єдиний мінус вітчизняної зброї – вага. Якщо смалити із західних ПТРК може один військовий, українським так не вийде. Вартість одного пострілу "Стугни" – приблизно $18-20 тис. На експорт комплекс "Стугна-П" постачають під назвою "Скіф". За кордоном ПТРК відомий як високоточна "снайперська гвинтівка", для розгортання якої потрібно лише кілька хвилин.

Нова "Стугна" воєнного часу

У вересні цього року на польській оборонній виставці представник КБ "Луч" повідомив, що ЗСУ застосовують нову версію "Стугни", яку розробили вже під час повномасштабного вторгнення, за досвідом війни. Оновлений ПТРК має легші триноги, потужніші акумулятори живлення та нові пристрої повороту й піднесення. Оновили автори і систему управління польотом ракети. Нині "Стугна" на фронті дуже популярна, це один з улюблених ПТРК наших армійців, бо нищить ворога і все вороже так, як має бути. Нині виготовлення ракетних комплексів збільшилося вчетверо.

Читайте та дивіться також: NLAW, Javelin, TOW: феєрична зброя проти руснявої броні – "Бомба Ракета"

Попередній матеріал
Продовження мовного скандалу: на захист таксиста-рашиста стали Олексій Арестович і Юрій Бойко
Наступний матеріал
У голови Нацслужби здоров'я відбулися обшуки – її підозрюють у службовій недбалості на 2 млн грн
Loading...
Окупанти в шоці: як насипає москолоті САУ "Богдана" – "Бомба Ракета"

Окупанти в шоці: як насипає москолоті САУ "Богдана" – "Бомба Ракета"

NLAW, Javelin, TOW: феєрична зброя проти руснявої броні – "Бомба Ракета"

NLAW, Javelin, TOW: феєрична зброя проти руснявої броні – "Бомба Ракета"

Той хто потопив крейсер "Москва": "Нептун" – "Бомба Ракета"

Той хто потопив крейсер "Москва": "Нептун" – "Бомба Ракета"

Причіпна, але зі своїм двигуном: нищівна 155-мм гаубиця FH70 – "Бомба Ракета"

Причіпна, але зі своїм двигуном: нищівна 155-мм гаубиця FH70 – "Бомба Ракета"

Гроза "сушок" шведський винищувач GRIPEN – "Бомба Ракета"

Гроза "сушок" шведський винищувач GRIPEN – "Бомба Ракета"

Мисливець за танками ПТРК Milan – "Бомба Ракета"

Мисливець за танками ПТРК Milan – "Бомба Ракета"