NLAW, Javelin, TOW: феєрична зброя проти руснявої броні – "Бомба Ракета"

"Бомба Ракета" – NLAW, Javelin, TOW 5 канал
Усе про ПТРК, які особливо відзначилися на початку повномасштабного вторгнення, коли московити колонами проривалася в Україну

Вони легкі, мобільні та ефективні. Смалити по русні з них може кожен. Мають 100% влучання в ціль. А ще про них співають пісні, їхніми назвами називають дітей, а на полицях магазинів з'являються іграшкові аналоги. Так, це усім відомі протитанкові ракетні комплекси – NLAW, Javelin та Tow, які особливо відзначилися на початку повномасштабного вторгнення, коли москолота колонами проривалася в Україну. Ось ці невеликі тубуси на плечах військових феєрично палили русняві танки, БМП та БТР.

Проти військового мотлоху окупантів наші армійці використовують ці протитанкові системи і досі. Бо вони надто зручні та безпечні для бійців. Оборонці кажуть, воювати з такими ПТРК дуже легко, і головне що є результат.

А ви знали, що протитанковими ракетними комплексами NLAW і Javelin можуть користуватися усі? І щоб навчитися смалити з цих знищувачів броні – достатньо кількох годин. Більше цікавого – дивіться на ютубі "5 каналу" у проєкті "Бомба Ракета".

NLAW

NLAW – шведська переносна протитанкова керована ракета. У січні 2022 року Велика Британія надала Україні понад 1000 таких ПТРК. NLAW максимально мобільний, простий у користуванні та працює за принципом "вистрілив – забув", що безпечно для стрілка. А головне ця зброя легко знищує танк чи іншу бронетехніку противника. Вага NLAW – трохи більш як 12 кг, стріляє до 800 м і пробиває броню завтовшки до 500 мм. Від підготовки до пострілу бійцю треба щонайбільше 5 секунд.

Перед пуском стрілець веде ціль у прицілі. Система сама визначає відстань до неї та обчислює траєкторію ракети. Режим польоту обирає сам боєць. Або контактний підрив від прямого влучання у ціль, або удар згори. Далі натискає кнопку – і ракета полетіла. Підривається вона над баштою танка, тому "протикумулятивна решітка" ворожої броні не допоможе. Дістати танк NLAW може навіть в укритті. Тому – "се ля ві", москолото.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Користуватися NLAW можуть усі. Щоб навчитися смалити з цього шведського танковбивці, треба лише кілька годин. Армійці кажуть, ПТРК найкраще підходить для ведення ближнього бою, навіть коли ворог перебуває буквально за кілька метрів від позицій. А ще ця зброя дуже комфортна для міських боїв. З NLAW можна стріляти стоячи, лежачи, сидячи, з кущів чи будівлі. І щоб ліквідувати русняву броню, достатньо однієї людини.

NLAW не боїться РЕБів чи інших систем захисту танків через інерційну систему наведення. Тому після того, як птрк спіймав ціль, – перетворити броню на брухт уже нічого не завадить.

"Бомба Ракета" – NLAW
"Бомба Ракета" – NLAW5 канал

Javelin

Javelin – американський переносний протитанковий ракетний комплекс. Накинув на плече – і смалиш. Цей ПТРК ще називають "святий Джавелін". Він дуже схожий на NLAW – тільки вдвічі важчий, 23 кг. Мінімальна відстань у бою 150 метрів, максимальна 2,5 км. На відміну від NLAW, потребує двох людей – оператора та заряджальника, і більше часу на підготовку до пуску. Ракета Javelin має власну тепловізійну голівку самонаведення, тому стрілець не повинен супроводжувати і коригувати політ після запуску.

"Джавелін" — це теж зброя типу "вистрілив і забув". Після пострілу військовий може переходити на іншу позицію, щоб не прилетіло у відповідь. Ракети знищують броню на полі бою, а також гелікоптери, які летять на низькій висоті, та безпілотники. Javelin добре вражає слабке місце російських танків – верхню полусферу, оскільки траєкторія ракети після запуску вигинається вгору, а потім падає на ціль зверху. Влітку оператор Джавелін із 36-ї бригади збив Ка-52 москолоти.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Для пуску "Джавеліна" потрібно приєднати контейнер із ракетою до пускового пристрою, зняти кришку, ввімкнути комплекс "Захопити ціль", вибрати тип атаки – прямий чи зверху – і вперед.
ПТРК Javelin має потужний двигун, який забезпечує підвищену дальність дії. Система ракети оснащена осколково-фугасною бойовою частиною. А електроніка, яка є в пусковому блоці, влучає по цілях майже завжди на 100%.

Javelin засвітив себе у війні в Іраку, Афганістані та Сирії. Але найліпші результати цей комплекс показав під час російсько-української війни. У перший місяць повномасштабного вторгнення в Україну за допомогою Javelin наші війська ліквідували 15 ворожих танків. Наприкінці березня торік у Пентагоні повідомили, що ЗСУ встановили рекорд ефективного використання ПТРК: 100 уражень цілей москолоти на 112 запусків.

"Бомба Ракета" – Javelin
"Бомба Ракета" – Javelin5 канал

TOW

Далі говоримо про TOW. Ще один знищувач броні. До того ж гатить він на більшу відстань, ніж його "колеги" NLAW та Javelin. TOW – це американський протитанковий комплекс, до складу якого входить керована по дроту ракета. TOW були розроблені у Сполучених Штатах у 60-х роках. Основною метою було створити для армії США ефективний засіб проти ворожої бронетехніки. Але щоб одночасно він був легким у користуванні та безпечним для солдатів. Авторам це вдалося, і нині TOW – найвідоміший ПТРК у світі.

Після запуску оператор передає команди управління за допомогою оптоволоконного дроту, що з'єднує ракету з контрольним пристроєм. Ракета розправляє крила для стабільного польоту і контролю траєкторії. При влучанні спрацьовує детонатор, який активує кумулятивну бойову частину, що пробиває броню на 900 мм. Разом із TOW наші бійці знищують вогневі точки противника.

Військові кажуть, TOW ефективний протитанковий засіб, бо оператор наводить на ціль у реальному часі, коригує напрямок польоту, що забезпечує точне влучання. Для цього боєць використовує телескопічний приціл. Вага пускової – 70 кг, ракети – від 18 до 23 кг. Дальність польоту від 3 до 4 км. Їх можна запускати з переносної пускової установки або з мобільних платформ, таких як БМП Bradley, ПТРК Stryker. Стріляти може і з гелікоптерів.

Нині TOW стоїть на озброєнні близько 40 країн, зокрема ПТРК є і в армії США та Ізраїлю. За останні 50 років TOW брав участь у більшості великих війн: арабсько-ізраїльській, ірано-іракській, ліванській, війні у Перській затоці, операції в Сомалі та в Афганістані. А нині активно смалить по русні з рук українських захисників.

"Бомба Ракета" – TOW
"Бомба Ракета" – TOW5 канал

Дивіться також: Мисливець за танками ПТРК Milan – "Бомба Ракета"

Нищать ворожі танки за 5 км: на Донбасі вперше пройшов вишкіл зі стрільби з Javelin – фантастичні фото

Випробування Javelin на Донбасі
/
Випробування Javelin на Донбасі
Випробування Javelin на Донбасі
/
Випробування Javelin на Донбасі
Випробування Javelin на Донбасі
/
Випробування Javelin на Донбасі
Випробування Javelin на Донбасі
/
Випробування Javelin на Донбасі
Випробування Javelin на Донбасі
/
Випробування Javelin на Донбасі
Випробування Javelin на Донбасі
/
Випробування Javelin на Донбасі

Попередній матеріал
Новий механізм індексації: Шмигаль розкрив деталі пенсійної реформи – що зміниться
Наступний матеріал
Іван Франко, якого ви не знали: політик, нетиповий соціаліст і борець із москвофілами
Loading...