Американську тактичну балістичну ракету класу "земля-земля" ATACMS виробляє компанія Lockheed Martin. Ракетний комплекс із ракетами ATACMS впевнено знищує точкові цілі, розташовані в глибокому тилу ворога, командні пункти, пускові установки ракет, ППО, вузли зв'язку, склади з БК та й загалом усе вороже, що захочуть ліквідувати наші Збройні сили. Ракети можна застосовувати з ракетними системами HIMARS та MLRS, які наші ЗСУ вже використовують у війні проти росії. Чи передадуть Сполучені Штати ATACMS Україні – поки невідомо. Нині це питання обговорюють президенти України й США, заявив радник Джо Байдена з національної безпеки Джейк Салліван на Форумі безпеки в Аспені.
ATACMS – це оперативно-тактичний ракетний комплекс з балістичною ракетою. Клас ракет "земля-земля", тобто наземні цілі ворога вони вражають із землі. Якраз те, що треба. Ці снаряди гатять до 300 км. ATACMS стріляють далеко і є високоточними. Тому нині нашим армійцям вони вкрай необхідні – щоб завдавати ударів по тимчасово окупованих росією територіях. Наприклад, по військових базах окупантів у Криму. Саме там москолота розмістила багато складів з технікою та боєприпасами. Тож ATACMS допоможуть все барахло русні ліквідувати з українського півострова, а це страшний сон для путінської армії.
Оскільки ATACMS – далекобійна і потужна зброя – наробити "бавовну" може і в тимчасово окупованому Донецьку, Луганську та навіть на території білорусі та росії. Сьогодні комплекси з ракетами є найкращими серед реактивних систем. На озброєнні армії Сполучених Штатів ATACMS більш як 30 років. Один їхній постріл коштує приблизно $1 млн. Операторами цієї зброї є США, Південна Корея, Тайвань, Об'єднані Арабські Емірати та Греція. ATACMS показали свою силу у війнах на Близькому Сході. Під час операції "Буря в пустелі" випустили 32 ракети. Ще пів тисячі снарядів упродовж операції "Іракська свобода".
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Довжина ракет ATACMS – майже 4 м. Діаметр – півтора, такий самий і розмах крил. Вага зо 2 тонни. Ракети касетного типу. ATACMS має декілька модифікацій, які між собою відрізняються дальністю стрільби та точністю. Які саме Вашингтон може передати Києву, невідомо, поки що це теоретично. Тому розповімо про всі.
Ракети не примхливі і бомблять у будь-яку погоду, вдень та вночі. Без жодних застережень. Потужно, голосно та чітко. Дві з них – касетні (MGM-140A та MGM-140B), б'ють на відстань від 128-165 км, третя – уламково-фугасна (MGM-168A) – летить на 300 км. Касетна може містити 275 або майже 1 тис. елементів. Бойова частина базової ракети – MGM-140А Block I, яка стріляє на 165 км, містить систему підриву всередині із суббоєприпасами М74. Це заповнена вибуховою речовиною сталева оболонка. Коли ракета потрапляє у ціль та вибухає, кожен субснаряд розлітається маленькими шматками на велику площу. Радіус ураження живої сили противника – приблизно 15 м для кожного. Уявляєте? русня не встигне ні втекти, ні сховатися. А загальна площа ураження касетною ракетою – понад 30 тис. кв. м – це територія приблизно п'яти футбольних полів.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Усі моделі ракет мають твердопаливні двигуни. ATACMS працюють на знищення майже всього ворожого. Нищать командні пункти, великі артилерійські установки, системи протиповітряної оборони, вузли зв'язку, склади з боєприпасами, а найголовніше з армії рф – роблять "хароших русскіх". Зрозуміло, чому наші ЗСУ так чекають на цих магічних убивць. Для запуску ракет ATACMS використовують пускові установки M270 MLRS на дві ракети або HIMARS на одну. Вони є на озброєнні нашої армії і ними вправно володіють наші військові.
Після запуску ракета ATACMS виходить на так звану напівбалістичну траєкторію. На початку розгін відбувається за запрограмованою траєкторією, потім до точки удару ракета летить у керованому режимі. Управління "Маневровою ракетою", так її називають на батьківщині у США, здійснює бортова система через аеродинамічне кермо. Бортовий комп'ютер визначає передбачувану точку падіння та подає команди для поєднання ракети з ціллю. До речі, чому в США ракетам дали неофіційну назву "маневрові". Бо хоч ATACMS і називають "балістичною ракетою", але насправді вона "квазібалістична", бо крім руху по дузі, може корегувати свій курс, робити стрімкі повороти.
Летить ракета зі швидкістю 1,5 км/сек. А тепер основне – вона не боїться ППО ворога. Ракета така хитра і так маневрує у повітрі, що обкрутить навколо пальця навіть найпотужнішу систему протиповітряної оборони "пабєдітєлєй". Тому її так бояться росіяни, навіть зараз, коли ATACMS ще немає на озброєнні в ЗСУ. Збити ATACMS – місія нездійсненна. Тільки-но українці отримають американське озброєння – на болотах буде спекотно. ATACMS – це будуть перші ракети з такою дальністю в українській армії. А в русні в принципі таких немає і не буде. Тому, москолота, начувайся, "жест доброї волі" скоро буде…
Дивіться також відео: Дістане до москви: німецька вбивця TAURUS – "Бомба Ракета"
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.