Wolfhound: британські "вовкодави" допомагають ЗСУ смажити ворога – "Бомба Ракета"

"Бомба Ракета" – Бронетранспортер Wolfhound ("Вовкодав") 5 канал
Бронетранспортер Wolfhound у перекладі з англійської означає "Вовкодав". Велетенські собаки полюють на вовків та захищають пасовиська від вовчих зграй. Дещо подібні, утім важливіші завдання має і цей броньовик. Він безжально полює на русню і захищає наших воїнів від навали окупантів.

У 2022 році Збройні сили України отримали броньовики від Британії. Щоб користуватися ними, наші армійці проходили навчання. Британська броньована вантажівка не лише перевозить піхоту та боєприпаси, а й відіграє роль тактичної підтримки бойових підрозділів на фронті. З "Вовкодава" наші хлопці можуть навалювати по русні кулеметами та гранатометами, які встановлені на машині, залишаючись практично у цілковитій безпеці. Бо Wolfhound надзвичайно захищений від мін та обстрілів.

Більше цікавого – дивіться у проєкті "Бомба Ракета".

Wolfhound, або "Вовкодав" – шестиколісний вантажний варіант британського бронетранспортера Mastiff. Важка броньована вантажівка входить до групи тактичних засобів підтримки, як і броньовики Husky і Coyote, якими теж нині користуються наші Збройні Сили. Це броньовик високого класу, який виготовили спеціально для перевезення піхоти та боєприпасів. А ще на фронті його можна використовувати як евакуаційний транспорт. А основне – він здатен забезпечити вогневу підтримку та навіть бути корисним у розвідувальних операціях.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Характеристики

Хоч "Вовкодав" великий і помітний, та він безпечний. Адже броня машини захищає від стрілецької зброї, артилерійських уламків, наземних мін та саморобних вибухових пристроїв. Тому він запросто підвезе БК куди треба, заразом і підсмажить ворогів. Вага – 23 тонни. Довжина – майже 8 метрів. Оснащений великокаліберними кулеметами Browning M2 калібру 12,7-мм, а також 40-мм гранатометом. Екіпаж – двоє людей, які перевозять шістьох військових. У броньовику встановлена радіостанція Bowman. Wolfhound має дизельний двигун Caterpillar потужністю 330 к.с. Він може розвивати швидкість 90 км/год, максимальний запас ходу – 700 км. Колісна платформа – 6х6.

Технічні характеристик Wolfhound
Технічні характеристик Wolfhound5 канал

Виготовили бронетранспортер американці на базі броньовика Cougar. Машина легко долає не лише рівнини, а й найбільш непрохідні ділянки фронту. Від початку виробництва британці вже виготовили більше 700 таких машин. "Вовкодави" показали себе в Афганістані. А з минулого року ефективно засвітилися і в Україні. До речі, в Афганістані ця машина підривалися на мінах, але жодна не була втрачена. А це означає, що "Вовкодаву" байдуже на вибухонебезпечні пастки ворога. Броньових витримує і майже не відчуває 15 кг вибухівки у тротиловому еквіваленті.

Бронювання

Військові всередині – у безпеці та комфорті. Там є багато місця, щоб їхати у повному спорядженні. Сидіння – спеціальні з енергопоглинаючими амортизаторами. Це для того, щоб військові не постраждали у разі наїзду на ворожу протитанкову міну. Дно машини V-подібне, що розсіює вибухову хвилю. Відповідно, при вибуху машина особливих пошкоджень не зазнає. Сам корпус теж добре захищений. Ні стрілецька зброя, ні уламки артснарядів не проб'ють її броню. А можна обладнати машину додатковою бронею, яка захистить навіть від ручного протитанкового кулемета. Практично по всьому корпусу броньовика встановлена спеціальна металева решітка, яка захищає від кумулятивних боєприпасів. Тобто русня не зможе знищити броньовик та навіть зазіхнути на це.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Військові називають "Вовкодава" універсальним фронтовим броньовиком. Бо потужність цієї машини дозволяє виконувати найрізноманітніші завдання на фронті. Перевозити піхоту, евакуйовувати поранених, відбуксирувати техніку чи затрофеєну броню москолоти. Та найголовніше – з нього можна і нищити окупантів. Озброєння Wolfhound можна змінювати залежно від специфіки бою. Це не танк, але все-таки. "Вовкодав" озброєний легендарним кулеметом Browning M2,який ефективний проти піхоти, неброньованого та легкоброньованого транспорту.

Кулемет Browning M2

Browning M2 – це американський великокаліберний кулемет, який був створений ще у 1932 році. Пройшов Другу світову війну, Корею, в'єтнамський конфлікт. Був створений на основі першого серійного великокаліберного кулемета у світі, сконструйованого Джоном Мозесом Браунінгом. Попри вік, ця зброя і досі залишається найвідомішою та однією з найефективніших у своєму типі у світі, є на озброєнні у понад 100 країнах. Нині допомагає смалити по русні й нашим воїнам. Знищує ворожих солдатів та їхню техніку. А ще влучає по повітряних цілях, які летять на малих висотах. 38-кілограмовий "Браунінг" робить до 600 пострілів на хвилину.

Підсумок

Тож на "Вовкодаві" з "Браунінгом" наші армійці успішно спалюють ворога. Ефективна дальність стрільби – до 2 км, і цього вистачає для бою на ближніх дистанціях, наприклад штурму населених пунктів чи вуличних боїв у великих містах. Тобто для контрнаступу – те, що треба. А ще завдяки сучасній начинці, зокрема тепловізійним приборам, бойові завдання можна виконувати у будь-який час доби. Стартова ціна універсального броньовика – 640 тисяч доларів. Скільки нині "Вовкодавів" працює на нашу перемогу – не розголошують. Але те, що вони дуже помічні армійцям – не секрет. Особливо такі універсальні, як Wolfhound. "Вовкодави" брали участь в операціях із визволення Херсонщини.

Дивіться також: Іспанське броньоване таксі: про всюдипрохідний URO VAMTAC – "Бомба Ракета"

Попередній матеріал
Охоронець путіна та працівники ГРУ: СБУ назвала підозрюваних у підриві військових об'єктів в Україні та Чехії
Наступний матеріал
"Важкі часи зробили нас сильними": Україна відзначає День захисників і захисниць
Loading...