Медаль юної науковиці
Медаль юної науковиці 5 канал

На міжнародному конкурсі юні українські науковці здобули найвищі нагороди – що представили

Читайте по-русски
У конкурсі взяли участь представники 35 країн світу

"Золото" та "бронзу" до України привезли юні науковці з Міжнародного конкурсу, що відбувся наприкінці жовтня у Бразилії, повідомляє "5 канал".

Найвищу нагороду здобула Ольга Харасахал. Дівчина ще зі школи досліджувала серйозну недугу – меланому. Іноземному журі представила свою розробку з виявлення метастаз на ранніх стадіях онкозахворювань. Над проєктом працює і вдосконалює його вже впродовж чотирьох років. Цей метод уже два роки використовують у Маріупольському онкодиспансері.

Ми приїхали з першим місцем. Золота медаль. Моя методика націлена на ранню діагностику метастазів, тому що зараз уся система базується на якісній ранній діагностиці. Зараз він уже працює для пацієнтів. Не на експериментальному рівні. Уже близько 150 пацієнтів ним скористались. Я дуже щаслива", – переконує учениця Малої академії наук Ольга Харасахал.

Бронзову медаль здобув Дмитро Соломянюк. Він запропонував метод боротьби з пластиковими відходами та сміттєзвалищами.

"Пластик повсюди. Пластик лежить на дорогах, пластик на узбережжях і це реально величезна проблема. І бразильці реально цим зацікавились. Вони сказали. Ой, нам потрібна ця бактерія. Дайте нам цю бактерію. Ми хочемо, щоби було чисто. Дуже щасливі. Будемо далі працювати", – запевняє медаліст Дмитро Соломянюк.

Загалом у Бразилії юні науковці перебували впродовж десяти днів і посилено готувались. Оскільки кожен учасник мав по дванадцять годин у день презентувати свій проєкт, щоби зрештою отримати оцінку журі. У конкурсі взяли участь представники 35 країн світу. Українські юні науковці до Бразилії поїхали вперше.

"12 годин три дні поспіль ти захищаєш свою роботу. Це дуже виснажує. Але наші діти показали дуже гарний результат. На мою думку, вони показали себе дуже яскраво. Вони показали гідну Україну. Постійно в комунікаціях були. Вони були дуже активні. Розказували про Україну. Тобто, це такий прояв освітньої дипломатії. Діти виконали цю роль дуже добре: і наукову, і дипломатичну", – наголосив заступник директора Малої академії наук Євген Кудрявець.

Як повідомляв 5.UA, у Києві школярі презентували 8 власноруч змайстрованих робокарів

Попередній матеріал
Зустріч президента України та генерального секретаря НАТО зі ЗМІ – відео
Наступний матеріал
Єнс Столтенберг звертається до Верховної Ради – відео

Майже "ровесниця": астрономи відкрили галактику, лише на мільярд років молодшу за Всесвіт

Озонова діра над Землею почала зменшуватися – науковці назвали причину

"Портал в інший вимір": "Хаббл" зробив фантастичний знімок спіральної галактики

У Парижі показали загадкову істоту зі 720 статями, без мозку – але здатну вчитися

У Японії штучний інтелект навчили виявляти аневризми мозку

У США батько з сином надрукували Lamborghini на 3D-принтері – відео