blob

У Парижі показали загадкову істоту зі 720 статями, без мозку – але здатну вчитися

Zoo de Paris

Організм майже безсмертний і може відновлюватися, навіть якщо розрізати його надвоє

Паризький зоопарк у суботу, 19 жовтня, представив незвичайну істоту – у неї немає мозку, зате є аж 720 статей, здатність вчитися та регенерувати, навіть якщо розрізати надвоє. Назвали яскраво-жовтий організм blob – на честь американського фільму жахів 1958 року The blob ("Слиз").

Як повідомляє, істота виглядає як гриб, але поводить себе "як тварина". У незвичайного організму немає ані очей, ні рота або шлунка, ніг або крил, але він (вона/воно) може знаходити їжу та поглинати її.

Також blob, або по-науковому Physarum polycephalum, не маючи чогось, віддалено схожого на мозок – може запам'ятовувати, вчитися та передавати знання. Наприклад, організм може знайти найкоротший вихід з лабіринту. А якщо "злити" дві розділені частини "слизу" – то одна зможе передати "знання" про шлях другій.

Вперше про істоту дізналися ще у 1973 році, але вчені довго не могли класифікувати її через унікальне поєднання багатьох ознак, але врешті віднесли до групи протистів.

Організм майже безсмертний. Його єдині вороги – світло та засуха, але за потреби він може "перезимувати" кілька років. Ніякої загрози людям він не становить, адже харчується листям і деревиною.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ