"Дивуюсь, як у мене лишилися всі пальці": Маск розповів про буремне дитинство та найбільший свій страх

Ілон Маск ukranews.com
Маск також зізнався, що з нього знущалися в школі

Підприємець і мільярдер Ілон Маск у відвертому інтерв'ю Rolling Stone розповів про батька, розставання з Ембер Герд і страх самотності, пише "Новое время".

Маска заслужено називають найуспішнішим і найважливішим підприємцем у світі. В його послужному списку чотири компанії, акції яких оцінюють у мільярди доларів. Це PayPal, Tesla, SpaceX та Solar City. Він створює найкращу продукцію в конкретних галузях і знаходить прихильників по всьому світу завдяки своїм поглядам на майбутнє, які з вуст когось іншого звучали б як фантазії.

  • Маск і емоції

Влітку 2017 року року була представлена серійна версія електрокара Tesla Model 3. Цей автомобіль став не просто черговим досягненням Маска, а його особистим викликом, кинутим іншим автокомпаніям. Проте мільярдер в інтерв'ю зізнався, що незадовго до презентації він розлучився з дівчиною – американською акторкою Ембер Герд.

instagram.com

"Скоріше вона мене кинула, ніж я її. Я був дуже закоханий і зараз мені боляче", – зізнається Маск. Він також стверджує, що ця подія мало не зірвала презентацію нової Tesla: "Я відчував жахливий душевний біль. Мені потрібна була нелюдська сила волі, щоб провести івент і не мати при цьому депресивного вигляду. Мені довелося взяти себе в руки, випити кілька енергетиків, поспілкуватися з позитивними людьми і зробити це, тому що на мене багато хто розраховував".

46-річний Маск також зізнався, що не шукає одноденних інтрижок. Він хоче зустріти жінку, яка стане для нього надійною опорою, натхненням і любов'ю всього життя: "Якщо я не закоханий, якщо я не перебуваю в стосунках, я не можу бути щасливим. Спати в порожньому ліжку – нестерпно, бути самому у великому будинку і чути тишу – це вбиває мене. Дідько. Як можна бути щасливим в такій ситуації?".

Ілон Маск
Ілон Маскcodeguida
  • Дитинство. З чого все починалося

Маск також розповів про свої дитячі роки. Саме тоді сформувався його світогляд і найбільший страх – страх самотності. До восьми років Ілон жив із матір'ю Мей – дієтологом і моделлю, та батьком Ерролом – інженером і підприємцем, якого бачив дуже рідко.

"У мене не було няні. За мною доглядала покоївка. Вона лише дивилася за тим, щоб я нічого не зламав. Я постійно влаштовував якісь вибухи, конструював ракети, читав. Я робив страшні речі, які могли мене не те, що покалічити, а вбити. Я досі дивуюся, як у мене залишилися всі пальці. Мене виховували книги, а потім – батьки", – розповідає Маск.

Підприємець каже, що найбільший вплив на нього справили книги Айзека Азімова, тому що були схожі на твір Гіббона "Історія занепаду і руйнування Римської імперії", проте в більш сучасному трактуванні. "Урок, який я отримав з цих книг – ти повинен спробувати знайти спосіб, який продовжить існування цивілізації", – каже мільярдер.

Батьки Маска розлучилися. Він разом із братом і сестрою жив у мами. А потім малому Ілону стало шкода батька, бо той залишився сам, і Маск переїхав до батька. Тепер він так коментує той свій вчинок: "Це була погана ідея. Я тоді не розумів, що він за людина... Практично будь-який злочин, яке спаде вам на думку, скоював мій батько... Він такий страшний, що в це складно навіть повірити".

Twitter / Elon Musk

Хоча при цьому й визнає, що його батько – прекрасний інженер, який часто працював над секретними і навіть небезпечними об'єктами. "Я хороший інженер, тому що успадкував це від свого батька. Те, що складно для інших – дуже легко для мене", – пояснює Маск. 

Подорослішавши, він купив для батька і його нової сім'ї будинок в Малібу, декілька машин і яхту. Однак він зізнається, його батько зовсім не змінився, через що Маск розірвав з ним будь-які стосунки.

  • За що над Маском знущалися в школі

Він стверджує, що це все допомогло йому зрозуміти, як важливо бути корисним і ставати на захист світу. Більше того, він згадує, як з нього знущалися в школі до 15 років.

"Я був наймолодшим і найрозумнішим, тому банди буквально полювали за мною", – розповідає мільярдер. Після школи Маск переїхав до матері в Канаду, де вступив до коледжу.

"Батько продовжував казати, що я скоро повернуся, бо нічого не зможу і нічого не досягну в житті. Він постійно називав мене ідіотом. І це тільки верхівка айсберга", – зізнається Маск.

При цьому він каже: "Зараз я намагаюся робити тільки корисні речі, які зроблять людські життя і наше майбутнє кращими. Заради цього варто жити".

Ілон Маск голова SpaceX
Ілон Маск голова SpaceXukrinform.ua

Сім ванних кімнат, спортзал та тенісний корт: Ілон Маск показав свій маєток

Маєток Ілона Маска
/
Маєток Ілона Маска
Маєток Ілона Маска
/
Маєток Ілона Маска
Маєток Ілона Маска
/
Маєток Ілона Маска
Маєток Ілона Маска
/
Маєток Ілона Маска
Маєток Ілона Маска
/
Маєток Ілона Маска
Маєток Ілона Маска
/
Маєток Ілона Маска
Маєток Ілона Маска
/
Маєток Ілона Маска
Маєток Ілона Маска
/
Маєток Ілона Маска

Попередній матеріал
Реформа в дії: від чого залежатиме розмір пенсій та як збільшити страховий стаж
Наступний матеріал
Хмільник вміє розслабляти
Loading...