Дослідження археологів
Дослідження археологів DHSC Project

Археологи знайшли під водою древнє помешкання австралійських аборигенів

Читайте по-русски
Історія, похована під водою

Біля берегів Австралії на глибині 14 метрів учені віднайшли сліди помешкання аборигенів. Про це повідомляє The Conversation.

Серед цінних знахідок виявилися сотні одиниць кам'яного знаряддя, якому майже 7 тисяч років. Приблизно стільки часу тому Нова Гвінея відокремилася від Австралії через різке підвищення рівня моря внаслідок танення льодовиків.

"Ми знайшли кам'яне знаряддя, переважно із літію. Зокрема, різці, шкребки і щось на кшталт наконечників для сокир. Також маємо один чи два гарні кам'яні молотки. Тож завдяки цим знахідкам можна починати відтворювати те, чим займалися тогочасні люди, як було влаштоване їхнє життя та економіка. В одному з місць поховані сотні затонулих кам'яних артефактів – дуже щедра знахідка. Там ми й провели більшість часу", – розповів асоційований професор підводної археології Університету Фліндерса Джонатан Бенджамін.

Археологи також виявили підводне джерело з прісною водою, якому щонайменше 8,5 тисяч років. Утім артефакти можуть бути значно старішими, оскільки метод радіовуглецевого датування вказує лише мінімальний вік.

Науковці стверджують, що відкриття може вплинути на процес розкопок і пошуку древніх людей на території Австралії. Адже танення льодовиків могло затопити приблизно 2 мільйони кілометрів довкола материка. А в наступному столітті рівень моря може піднятися ще на кілька метрів.

Нагадаємо, у червні археологи знайшли найбільшу і найстарішу споруду майя.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

 

 

 

Попередній матеріал
Авіакатастрофа в Тегерані: Україна домовлятиметься про компенсацію з Іраном від імені п'ятьох країн
Наступний матеріал
Стерненко прийшов до Апеляційного суду – активіст поділився, чого чекає від засідання
Loading...

Могли бути назавжди втраченими: археологи відкопали у Черкасах сліди скіфів і черняхівської культури

У Китаї розкопали столицю прадавнього королівства

Розкопки в Дніпрі: археологи шукають могилу Олександра Поля – сюжет

У Франції виявили незвичне поховання, якому близько 2500 років

Людські кістки лежать просто в розкопі: місцеві зупинили чорних копачів під час грабунку могильника

5 канал - трансляція наживо