5 канал

Знищення "Ікон Революції": Мінкультури шукатиме варіанти відновлення графіті

  Міністр культури Євген Нищук планує зустрітися днями із представниками Києва та Музею Революції гідності, аби обговорити можливості внесення подібних арт-об'єктів до переліку пам'яток історії

  Міністр культури Євген Нищук, коментуючи знищення патріотичних графіті часів Майдану на вулиці Грушевського у столиці, зазначив, що подібні речі є неприпустимими, і в той чи інший спосіб Мінкультури разом із партнерами шукатиме варіантів їх поновлення. Про це Нищук написав на своїй сторінці у Facebook.

  "З великим сумом дізнався про знищення графіті на вулиці Грушевського – так званих "Ікон Революції". Зізнаюсь, був заскочений цією новиною. Здавалося б, після подій Революції Гідності, свідками і учасниками якої ми були; після Небесної Сотні; на третій рік війни, такі речі мали бути неможливими і неприпустимими... Втім, якщо малюнки замалювали не просто так – мушу засмутити ініціаторів – ці Ікони вже давно не лише на стінах – вони у серцях українців. Щодо "Ікон Революції", то шукатимемо з колегами варіантів їх поновити в той чи інший спосіб", – йдеться в повідомленні.

  Він зазначив, що планує зустрітися днями із представниками Києва та Музею Революції гідності, аби обговорити можливості "внесення подібних арт-об'єктів до переліку пам'яток історії та варіанти їх збереження, на кшталт заскленого фрагменту однієї з колон Головпоштамту, розписаної в часи Помаранчевої Революції".

  Щодо знищення графіті на Грушевського, то міністр наголосив: "Не знаю, чим керувались ініціатори цієї "геніальної ідеї", а більше – не можу уявити, в кого могла піднятися рука просто їх змити. Одне знаю – це було неприпустимо та недалекоглядно".

  Нагадаємо, раніше 5.UA писав, що в Києві зникли знамениті патріотичні графіті, які були нанесені під час Революції гідності.

  Віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко назвав стертя малюнків актом вандалізму, за який передбачена кримінальна відповідальність.

  Попередній матеріал
  Трамп: "Розмови з КНДР не спрацюють – вони розуміють тільки одну річ"
  Наступний матеріал
  Прокуратура розслідує знищення "Ікон Револіції" – відкрито кримінальне провадження
  Loading...

  Кличко чекає від ВР закон про паркування, що зменшить затори в Києві

  Члени спільноти Pitbull Kiev шукали водіїв на підпитку

  Працівниця Київського СІЗО "торгувала" місцями в медичному ізоляторі

  Зовсім не як у звичайній школі: 1 вересня у військовому ліцеї ім. Івана Богуна

  Інтелектуальний пікнік замість "лінійки": нетипове 1 вересня у Києві

  Очільнику Ірпеня "світить" 8 років через недбалість під час будівельних робіт