5 канал

Після Революції Гідності рівень довіри до армії в Україні зріс до 40% – опитування

За даними аналітиків, українська армія нині є восьмою армією в Європі за міцністю

Після Революції Гідності рівень довіри до армії в Україні зріс до 40%, а це високий показник. Про це повідомив в ефірі програми "Час. Підсумки Дня" на "5 каналі" експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай. 

За словами експерта, останнім часом ситуація щодо довіри суспільства до ЗСУ кардинально змінилась.

"Люди є дуже різні, і навіть є ті люди, які дуже негативно ставляться до армії, але загалом ситуація дуже сильно змінилась. Це підтверджено всіма соцопитуваннями. Я уважно слідкую за кожним опитуванням… І що я бачу – перевірили уже вздовж і поперек в динаміці кількох років. Ситуація кардинально змінилась", – зазначив Солонтай. 

Він розповів: "Якщо раніше були тільки 3 інститути, якім люди довіряли більше, ніж не довіряли, то жоден із них не був державним. Тобто, кому люди довіряли – собі, сім'ї; церкві (з 1990-х років укріпився цей інститут); і за останні роки, з народженням громадянського суспільства, з'явилися громадські організації. Дуже часто їм довіряють більше, ніж не довіряють. Але ні перше, ні друге, ні третє не є державою. Тобто, виходить, країна є, українці відбулися, а держави – немає".

Водночас, експерт каже: "Що відбулося після початку війни, після Майдану, після Революції Гідності, коли люди багато пішли у добровольчі батальйони, коли у нас з'явилися реальні справжні герої, коли з'явилася армія, яка неофіційно, але реально нас захищала, і потім вона офіційно догнала ці процеси?.. І що ми бачимо по соцопитуваннях – з'явились волонтери, Збройні Сили, і частково буває, що довіряють поліції – особливо це стосується патрульних. А Збройні Сили та добровольчі батальйони – це в усіх регіонах довіра. В усіх містах довіра перевищує недовіру. До 40% доходить довіра, а це вже держава".

Чому це так важливо та які настрої панують в суспільстві – про все це дізнайтеся з повної версії розмови: 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Обличчя Незалежності": як Хрещатиком усі роди військ ЗСУ та країн світу крокували – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Експерт про "третій Рим": Росіяни всерйоз розмірковують над перемогою у світовій війні, що неможливо
Наступний матеріал
На Донбасі почало діяти "шкільне перемир'я": 22 обстріли, поранені троє бійців ЗСУ
Loading...