5 канал

У музеї Української революції показали унікальні речі лідера ОУН Євгена Коновальця

Чоловік був одним із ідеологів і творців Збройних сил України

Унікальні речі, які належали одному з видатних борців за українську незалежність, полковнику Української народної республіки та першому голові ОУН Євгенові Коновальцю, презентували у музеї Української революції 1917-1921 років. Про таке повідомляє "5 канал".

Це, зокрема, фотографії Коновальця, його особисті речі: портсигар, годинник, хрест, закордонний паспорт, який йому видала Литва. Також продемонстрували посмертну маску видатного українця та землю із його могили в Роттердамі.

Більшість експонатів до музею передали з архіву організації українських націоналістів, яку свого часу очолював Коновалець. Він був одним із ідеологів і творців українських Збройних сил, а саме сформував галицько-буковинський курінь та в подальшому – полк Січових стрільців. Крім того, Євген Коновалець створив Українську військову організацію для боротьби проти польської окупаційної влади у Західній Україні. В еміграції Коновалець створив Організацію українських націоналістів.

Олександр Кучерук, керівник музею, розповідає: "Всі ці речі так чи іначе пов'язані з особою Коновальця, починаючи з його військового періоду Першої світової війни через період Української Народної Республіки, через боротьбу. Це будівництво нашої держави, розумієте, і Коновалець, як один із свідків, учасників і діячів будівництво української армії".

Попередній матеріал
Модернізована задля перемоги: бійці показали вдосконалену зброю ДШК – відео
Наступний матеріал
Битва оркестрів: Під ВР діти з маленьких сіл та містечок влаштували справжнє музичне шоу
Теги:
Loading...

9 травня у Києві: ОУНівець у балаклаві цілиться з гранатомета у натовп – відео

Німецький політолог пояснив, чому Україна має відмовитися від глорифікації ОУН та УПА

На Тернопільщині СБУ виявила схованку унікальної добірки архівних документів ОУН – фото