5 канал

Як 11-річний школяр із Києва встановив національний рекорд з перемог на олімпіадах – сюжет

Хлопець здобув 38-м призових місць за 65 днів

В один рік він уже знав абетку, у чотири – читав книжки, а сьогодні потрапив до Книги рекордів України. Одинадцяти-річний школяр Андрій Куделя упродовж двох місяців став учасником майже чотирьох десятків міжнародних і Всеукраїнських олімпіад зі шкільних предметів. За них гімназист здобув рекордну кількість переможних дипломів.

Українська та іноземна мови, українська і світова літератури, математика, історія та інформатика – у Всеукраїнських і міжнародних олімпіадах із таких предметів одинадцятирічний Андрій Куделя посів 38-м призових місць.

Марія Куделя, мама юного рекордсмена, каже: "Абетку він знав уже в 1 рік, а читати почав повноцінно в 4 роки. Ну і так само завдяки книжкам, бо вони в нього викликали дуже велику зацікавленість".

Участь в онлайн-олімпіадах хлопець брав протягом двох місяців поспіль. Через це – потрапив до Національного реєстру рекордів України.

А сам рекордсмен каже: "Одну заради інтересу, а далі вирішив проходити всі олімпіади, які там були по абсолютно різним предметам і перевіряти мій рівень знань. Я позаймав всі призові місця через те, що я люблю вчитися і якось у мене була ціль, я кожне питання обдумував".

Однокласники Андрія потайки називають товариша вундеркіндом. Кажуть, навчатися з унікальним хлопцем для них – гордість.

Однокласниця Андрія Куделі – Олександра Кузьменко – каже: "Він дуже гарно вчиться і я думаю кожна дитина хоче мати стільки грамот, як він. Андрій – ну це такий наш однокласник, і він може бути тільки один тому, що він дуже розумний".

Розум школяра не залишили без уваги у Нацреєстрі рекордів України. Не натішаться, бо він дедалі більше фіксує власні досягнення.

Лана Вєтрова, керівник національного реєстру рекордів України, каже: "Проста арифметика свідчить про те, що кожних 2 дні дитина здобувала перемогу. Ви знаєте, в такому темпі я дуже сподіваюся, що хлопчик і далі по життю піде з цим відчуттям переможця".

Окрім 38-ми дипломів в арсеналі Андрія Куделі – авторська книга про небезпеку від незнайомців, яка вже готується до друку. Втім після зафіксованого рекорду у хлопця з'явилася ще одна мета – перевершити власний рекорд.

Нонна Лактіонова, Денис Дончук, Михайло Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
Порошенко в Нью-Йорку приєднався до панахиди за загиблими учасниками Майдану
Наступний матеріал
Брифінг спікера виборчого штабу Петра Порошенка Олега Медведєва – трансляція
Loading...

На Львівщині розпочали масову вакцинацію проти кору – запрацювали мобільні пункти

В Україні суд вперше виніс рішення у справі щодо булінгу: що це таке

Учні однієї зі шкіл Черкас залишилися без спортзали через недобросовісних підрядників – подробиці

У Дніпрі школа потерпає від плісняви: журналісти з'ясовували причини

"Почуваєшся, наче в ресторані": як у їдальні львівської гімназії школярів вчать культури спілкування

Коли любиш своє місто: школярі розробили аудіогід для Івано-Франківська