Сміттєвий полігон у Підгірцях
Сміттєвий полігон у Підгірцях 5 канал

Уперше в Україні: як сміттєзвалище у Підгірцях перетворюють на зелені пагорби

Читайте по-русски
На підготовку до закриття сміттєвого полігону цього року з міського бюджету спрямують 300 млн грн

Триває підготовка до закриття сміттєвого полігону у Підгірцях, що в передмісті столиці. Звалище переповнене ущент і є загрозою для довкілля. Тож потужності очисних систем тут планують збільшити втричі, – про це під час інспекції полігону повідомив очільник Києва Віталій Кличко. У Підгірцях уже діє нова фільтраційна станція. Мають намір встановити іще дві. Деталі – далі.

Замість сміттєвих схилів – зелені пагорби. Таку картину обіцяють мешканцям прилеглих сіл після закриття сміттєзвалища у Підгірцях.

"Близько 5 тис. людей проживає в Підгірцях, Креничах і Романкові. І цей запах стоїть. Раз на тиждень, раз на два тижні ми сюди приходимо, контролюємо, які роботи виконуються, наскільки якісно", – каже голова ГО "Єдина мрія" Галина Кінкер.

Про зроблене звітують на підприємстві "Київспецтранс", яке реконструює сміттєзвалище. Кажуть, що за останні роки змогли вирівняти сміттєві кучугури і майже закрили одну з ділянок полігону.

"Єдина точка на першій карті – це фільтратне озеро. Завдяки цьому обладнанню, яке ми зараз встановлюємо, нам вдасться знизити рівень фільтрату, засипати озеро і сформувати купол, який буде рекультивовуватися", – розповідає голова правління підприємства Андрій Грущинський.

Знизити рівень токсичного фільтрату – рідини, що утворюється від сміття – вже вдалося завдяки новій фільтраційній станції. Завдяки цьому обладнанню на полігоні збільшили обсяги переробки фільтрату приблизно у 1,5 рази. У планах – встановити ще дві такі станції. Вкупі вони фільтруватимуть майже до тисячі кубометрів непотребу на добу.

"Ми запустили цю установку, цей контейнер, і за останній місяць рівень фільтрату знизився на 4 см. Колеги з Німеччини допомагають нам досліджувати ситуацію вже в режимі онлайн. І потім буде видно. Але ми розраховуємо, що достатньо буде цього обладнання, щоб виправити ситуацію вже радикально", – пояснює заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

"Наше завдання зараз зробити цей полігон безпечним, вже перші кроки зроблені. Ви бачите найсучасніше обладнання, яке зможе знизити вплив фільтрату. І ми поступово вже робимо кроки, щоб у найближчі роки полігон узагалі закрити", – додає міський голова Віталій Кличко.

За проект рекультивації полігону такого масштабу в Україні взялися вперше, стверджують чиновники. На підготовку до його закриття цього року з міського бюджету спрямують 300 млн грн. А припинити роботу сміттєзвалище у Підгірцях має після 2021 року.

Олена Соловйова, Євген Школьнік, "5 канал"

Попередній матеріал
У Черкасах провели мітинг-реквієм до 104-х роковин геноциду вірмен
Наступний матеріал
"Інформаційний день" на "5 каналі": в студії заступник секретаря РНБО Сергій Кривонос
Loading...

У Львові затримали на хабарі директора Грибовицького сміттєзвалища

"Шкода і своїх, і чужих дітей": мешканці сіл на Тернопільщині потерпають через місцеве сміттєзвалище

Будсміття впереміш із медикаментами: екологи шоковані через небезпечне звалище у середмісті Харкова

У Дніпрі місцеві жителі вкрали сміттєві контейнери, щоб квасити там капусту

Багатостраждальна Керч тоне в смітті

Супрун нагадала про ризики від сміттєзвалищ для людського здоров'я