Мітинг-реквієм до 104 роковин геноциду вірмен
Мітинг-реквієм до 104 роковин геноциду вірмен 5 канал

У Черкасах провели мітинг-реквієм до 104-х роковин геноциду вірмен

Читайте по-русски
У ніч проти 25 квітня в 1915 році турецька поліція заарештувала в Константинополі перших 250 вірменських інтелектуалів та громадських діячів

Мітинг-реквієм до 104-х роковин геноциду вірмен влаштували в Черкасах. На площі зібралися кілька десятків людей. Проводили акцію із запалюванням свічок. Виклали цифру 104. Після мітингу учасники ходою рушили центральною вулицею міста.

Саме в 1915 році в ніч проти 25 квітня турецька поліція заарештувала в Константинополі – нині це Стамбул – перших 250 вірменських інтелектуалів та громадських діячів. За три роки тоді загинуло 1,5 млн вірмен. 

"Ми маємо шанувати нашу історію, ми маємо пам'ятати її. Будь-яка інформація передається з покоління в покоління. Ми вважаємо нашим обов'язком пам'ятати трагічні події, нехай вони сталися понад 100 років тому", – вважає учасниця акції Маріам Казарян.

"24 квітня 1915 року почалася масова депортація вірменського населення до пустелі. По дорозі залишали їх без їжі, без води. Тих, хто не міг дійти до пустелі, вони убивали на місці", – каже голова черкаської обласної вірменської громади "Арарат" Андронік Саркісян.

 

Попередній матеріал
Погода обіцяє українцям грози та потепління – подробиці
Наступний матеріал
Уперше в Україні: як сміттєзвалище у Підгірцях перетворюють на зелені пагорби
Loading...