Ukraine WOW
Ukraine WOW 5 канал

Ukraine WOW на залізничному вокзалі: чим так манить унікальна виставка в Києві

Читайте по-русски
Робили виставку понад 200 людей протягом 2 місяців

Пам'ятаєте в Гаррі Поттері платформу 9 і 3/4 з якої можна потрапити до магічного потягу? На київському залізничному вокзалі теж така є. З неї вирушає потяг на якому можна проїхати через всю Україну від Луганщини до Закарпаття.

240 тисяч відвідувачів, майже 300 матеріалів у ЗМІ та близько 20 тисяч сторіз та постів в Інстаграм. Ukraine WOW – це сім тематичних блоків, які знайомлять глядача з Україною так, ніби він подорожує нею в поїзді. Інтерактивну виставку продовжили до 29 лютого.

"Найбільша інсталяція на Ukraine WOW – діарама, 250 метрів квадратних, стала інтерактивною тобто власне нею можна управляти самим відвідувачам запускати поїзд, вмикати міста, вмикати вітряки, маяк", – каже керівниця проекту Юлія Соловей. 

Тут по один бік можеш на дотик вгадувати архітектурні споруди нашої країни. Кожна з історичних артінсталяцій символізує знакові пам'ятки міста: Золоті Ворота, СофІЙську площу тощо. З іншого боку – можна почути, як шумить Чорне море або як гримлять трибуни Олімпійського.

Ще один об'єкт – гігантська голова Батьківщини Матері, зроблена з пінопласту. П'ять скульпторів виготовляли її 28 днів. У народі пам'ятник перемозі назвали "Вікторією Петрівною", відповідно артінсталяції кияни дали таке саме прізвисько.

Ukraine WOW
Ukraine WOW 5 канал

"Усі завжди запитують чому Вікуся, Вікторія Петрівна є декілька версій взагалі. Вікторі – це перемога безпосередньо, а Петрівна тому що, коли відкривали цей монумент безпосередньо Брежнєв приїжджав зі своєю дружиною і як її звали по батькові – Петрівна, Вікторія Петрівна. Так і народилася", – розповідає екскурсовод виставки Анастасія.

Тут можна не тільки побачити, а й відчути на дотик природні багатства України. Ось інь та янь з солі та вугілля, а поряд соняшникове поле. І навіть стіна зі ста кілограмів сонячного каменю – бурштину.

"Як ми побачили на вході, то багато людей взагалі не подорожувало за межі свого регіону. Багато хто не знає, що є в Україні, чим вона багата, чим варто пишатися, що варто нового дізнатися, тому тут вона дуже доречна", – каже відвідувач В'ячеслав.

Ukraine WOW
Ukraine WOW 5 канал

Поряд із природними багатствами – мистецькі. Скульптури Олександра Архипенка, останній автопортрет Казимира Малевича та навіть перша надрукована книга в Україні – Апостол, Івана Федорова.

"Апостол Івана Федорова 1574 року загалом в світі є менше 30-ти примірників цієї книги, одна з них зараз знаходиться на Ukraine WOW була нам надана з приватної колекції", – показує Юлія Соловей.

Ukraine WOW
Ukraine WOW 5 канал

У вагоні рожевих снів можна підслухати мрії українців. Тут прикладаєш вухо до подушки та чуєш розмови людей, як зазвичай це відбувається в будь-якому вагоні.

У справжніх камерах схову – експонати та навіть цілі кімнати, як-от цей тунель кохання на Рівненщині, відтворений у натуральному розмірі.

Робили виставку понад 200 людей протягом 2 місяців. За словами організаторів, на відвідування варто виділити дві з половиною години або навіть більше. Наприкінці у відвідувачів є можливість розповісти про власне вау та закріпити свої знання, пройшовши тест.

Катерина Ментус, Михайло Третяк, "5 канал"

Попередній матеріал
Український боксер у дебютному бою нокаутував суперника за 40 секунд – відео
Наступний матеріал
На Закарпатті затримали банду, яка планувала встановити контроль над регіоном
Loading...

"Завжди кажу ляльці "здрастуй": на виставці у Запоріжжі "ожили" картини Далі та Шагала – сюжет

"Їх привозили королевам": унікальна виставка ляльок відкрилася в Одесі – вбрання експонатів вражають

В Україні створять реєстр втрачених предметів культурної спадщини – Бородянський

Масштабну інтерактивну виставку про все найкраще в Україні відкрили на вокзалі Києва – сюжет

"Гарні та сексуальні": в Запоріжжі стартувала унікальна фотовиставка "Сильні духом" – сюжет

"Я таке бачила лише в кіно!": у Харкові відкрилася виставка дитячих малюнків середини ХХ століття