Свідчить Тамара Кемська
Свідчить Тамара Кемська 5 канал

"У вас був наказ, але з вас зробили роботів": суд заслухав ще двох родичів загиблих майданівців

Сергій Кемський у "чорний четвер" на вулиці Інститутській дістав два поранення в легені, а Юрію Паращуку 20 лютого 2014 куля влучила у потилицю

Родичів двох загиблих 20 лютого 2014 року на Майдані допитали у Святошинському райсуді столиці. Йдеться про матір Сергія Кемського і сестру Юрія Паращука. Розгляд справи щодо вбивства учасників Революції Гідності триває – на лаві підсудних п'ятеро екс-беркутівців. Про перебіг розслідування – далі.

Тамара Кемська востаннє розмовляла із сином за кілька годин до його загибелі. Два поранення в легені Сергій дістав у "чорний четвер" на вулиці Інститутській. Дізналася про втрату вона вже ввечері.

Згадує: "На телефонні дзвінки син уже не відповідав. Причому, якийсь період він не відповідав, а потім телефон був зайнятий… Десь була 11-12 година дня, я так зраділа, що син відповів. Бо всі сиділи перед телевізором на роботі, дивилися на ці смерті, як люди падають. Вже сина не було в той час, а я ще гадки не мала, що його нема".

Як і Сергій, до жодної сотні самооборони Майдану не належав й інший активіст Революції Гідності – Юрій Паращук. 20 лютого 2014 року куля влучила чоловікові у потилицю. У суді свідчить його сестра Олена. Як загинув Юрій, рідні побачили згодом уже на відео в мережі.

Кожна з потерпілих у суді мала ідентифікували свого загиблого родича на відеозаписах тих подій.

Наприкінці засідання прокурор поставив потерпілим стандартне запитання – чи мають, на їхню думку, обвинувачені й надалі залишатися під вартою. У відповідь Тамара Кемська звернулася до п'ятьох беркутівців із промовою про справедливість, що спричинило невдоволення іншої сторони.

"Я звертаюся до хлопців. Я розумію, що у вас був наказ, я це все прекрасно розумію, але з вас зробили роботів..." Схоплюється адвокат: "Ваша честь, я заперечую, бо зараз іде огульне обвинувачення моїх підзахисних!"

На думку захисників, зібрані прокурорами докази не пов'язані з їхніми клієнтами. А 52 із 54 балістичних експертиз свідчать на користь обвинувачених.

"Згідно з висновком однієї з балістичних експертиз, куля вистрілена була з автомату, не закріпленого за жодним з наших підзахисних, це інший правоохоронець... Навіть такі дані перевіряються, бо куля була дуже деформована", – заявляє Ігор Варфоломєєв, адвокат Сергія Зінченка і Сергія Тамтури.

Прокурори ж навпаки вважають зібрану доказову базу фундаментальною.

"Ми надали докази, що безпосередньо спецрота "Беркут" була у повному складі, більш як 26 осіб, яким видали табельну вогнепальну зброю. Звертаю увагу, що згідно з обвинувальним актом – цей спецпідрозділ діяв з єдиним умислом, як єдина команда, виконуючи відповідні накази", – коментує прокурор відділу Департаменту спецрозслідувань ГПУ Яніс Сімонов.

Уже 26 квітня суд продовжить допитувати потерпілих – їх залишилося 25 зі 128.

Анна Брикова, Ігор Селянинов, "5 канал"

Заходи щодо вшанування Героїв Небесної Сотні у Києві – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": нардеп та чільник Комітету в закордонних справах – Ганна Гопко в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
Експерт розповів, за яких умов Росія може погодитися на введення миротворців ООН на Донбас

Розстріли на Майдані: чи дозволив суд долучити матеріали щодо чільника "чорної роти" "Беркуту"

Вбивство "беркутівців": що відбувалося на суді у справі Бубенчика

"Куля пошкодила хребет": суд заслухав майданівця, який від 2014-го прикутий до візка

Убивство беркутівців: Луценко заявляє про "неправильну кваліфікацію дій" Бубенчика

Вбивство беркутівців: як у суді розглядають справу проти майданівця Бубенчика

Розстріли на Майдані: суд дозволив допитати Захарченка, слухати Азарова – відмовився