Засідання суду у справі екс-'беркутівців'
Засідання суду у справі екс-"беркутівців"
5 канал

"Куля пошкодила хребет": суд заслухав майданівця, який від 2014-го прикутий до візка

Триває розгляд справи щодо розстрілів учасників Революції Гідності бійцями "Беркуту"

Артема Запотоцького, якого поранили зранку 20 лютого 2014 року на Майдані, допитали у Святошинському райсуді столиці. Там триває розгляд справи щодо вбивства учасників Революції Гідності. На лаві підсудних –п'ятеро беркутівців. За перебігом розслідування стежили і журналісти "5 каналу".

Артем Запотоцький свідчить у суді в режимі відеоконференції – з Луцька. 20-го лютого 2014 року під час Революції Гідності він допомагав активістам будувати барикади біля Жовтневого палацу. Коли Артем перебігав мостом над вулицею Інститутською, близько 9-ї ранку, куля влучила йому у спину.

Згадує: "Різкий поштовх у спину – і я уже себе усвідомлюю на землі. Головою до Жовтневого, мені не вистачає кисню. Перша думка: добре, що я був у шоломі, бо вдарився головою б так досить добре. Різкий біль у ділянці живота наче розітнув, і м'язи фактично перестали слухатися – починаючи від грудей і донизу".

Куля пошкодила хребет. Тепер 38-річний Артем прикутий до інвалідного візка. Він упевнений – стріляли з боку Жовтневого палацу: "Більше немає звідки. Влучити мені в спину по-іншому неможливо. І як рухалася куля… Я усвідомлюю: якщо був би інший кут, вона влучила би в мене і вийшла через серце".

Для ідентифікації Артема суддя вивчає тогочасні фото і відео слідчого експерименту. Адвокати припускають – це міг бути і рикошет.

"Є дані, які не виключають, що це може бути рикошет. Експерт, котрий проводив судово-балістичну експертизу, на яку посилається сторона обвинувачення, судом визнаний таким, який не може проводити судово-балістичної експертизи", – заявляє адвокат Олександр Горошинський.

Прокурори заперечують, адже куля майже неушкоджена, що виключає можливість рикошету.

"Це практично непошкоджена куля, яка була видалена з його тіла. В подальшому вона долучена до матеріалів провадження і оглянута. Тобто, відповідна куля має калібр 7,62×39 мм, який використовувала саме спецрота "Беркут", саме тими автоматами, які їм видали", – наголошує прокурор відділу Департаменту спецрозслідувань ГПУ Яніс Сімонов.

Уже 24 квітня суд продовжить допитувати потерпілих – їх залишилося 27.

Анна Брикова, Данило Шматько, "5 канал"

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": поет і письменниця, журналіст та слемер Світлана Поваляєва в ефірі "5 каналу
Наступний матеріал
В Україні з кожним роком збільшується кількість "чорнобильців", хоча аварія на ЧАЕС сталася 30 років тому – нардеп

Убивство беркутівців: Луценко заявляє про "неправильну кваліфікацію дій" Бубенчика

Справа катування майданівців: екс-чільник харківського "Беркуту" не з'явився на суд

Вбивство беркутівців: як у суді розглядають справу проти майданівця Бубенчика

Розстріли на Майдані: суд дозволив допитати Захарченка, слухати Азарова – відмовився

Суд дозволив виділити тітушці Крисіну державну охорону – деталі

Справа екс-чільника КМДА Попова: судове засідання зірвалося вчетверте поспіль