Гостинний двір у Києві
Гостинний двір у Києві 5 канал

У справі Гостинного двору в Києві поставили крапку: що далі – сюжет

Читайте по-русски
Будівля потребує значної реставрації

Гостинний двір на столичному Подолі можуть передати у власність Києва. Споруда, яка роками стоїть пусткою через судові проблеми, давно потребує термінового ремонту. Днями завершився судовий процес, ініціатори якого вимагали арештувати будинок. Докладніше дивіться в сюжеті кореспондента "5 каналу" Петра Троця.

За останні кілька років навколо Гостинного двору на Подолі сталося чимало подій. Його вилучали з реєстру архітектурних пам'яток, потім повертали цей статус. Водночас – розпочинали реконструкцію, яка викликала багато нарікань захисників старовини.

2013-го, коли розпочалася скандальна реставрація споруди, її обнесли будівельною огорожею. Натяку на якісь роботи – немає.

Судові процеси – одна з причин нинішнього стану будівлі. Приватній компанії спочатку дозволили переоблаштувати Гостинний двір на торговельно-офісний центр, потім – заборонили. Далі була низка судових процесів. Один з них завершився днями: Апеляційний суд Києва відмовився виконати вимогу Генпрокуратури і накласти арешт на споруду.

Учасник руху захисту Гостинного двору Ігор Луценко заявив, що будинком має займатися прем'єр-міністр: "Я казав Гончаруку, що це його проблема і з нею треба розбиратися. Ми мусимо політично визначитися з долею Гостинного двору. Бо це питання перешкоджало подальшому руху протягом дев'яти місяців ".

Активісти і столична влада одностайні – Гостинний двір треба передати Києву. У місті кажуть, що кошти на всі необхідні роботи мають.

"Відповідний проєкт розпорядження Кабінету Міністрів уже готовий. Тепер надія на них і Мінкульт. Якби в міста не було коштів, то воно б не заявляло, що готове його прийняти і не готувало б Кабміну проєкт розпорядження про безоплатне передавання цієї будівлі на баланс міста", – розповіла Ірина Золотар, речниця департаменту охорони культурної спадщини КМДА.

Майстрам, які візьмуться за стіни Гостинного двору, доведеться виправляти значні пошкодження. У споруди, яка зазнала перебудови у 1980-му році, місцями немає даху, а подекуди на стінах почали рости дерева.

"Контрактова площа в історичному плані, в плані архітектури добре збереглася, на мою думку, одна з найкращих по збереженості в Києві. Непоганий архітектурний ансамбль. І Гостинний двір органічно доповнював це місце. Тим паче, що він був відновлений точно за оригінальним проектом. Тоді ж йому надали статус пам'ятки архітектури. І те, що він у такому стані, дуже псує загальний вигляд площі", – наголосив співробітник відділу археології Києва Інституту археології НАН України Іван Зоценко.

У місті обіцяють, що після передачі будівля Гостинного двору матиме лише культурницьке призначення. Зокрема, тут уже планують розмістити фонд Музею історії Києва.

Петро Троць, Ігор Селянинов, "5 канал"

Попередній матеріал
Хто замінить В'ятровича: хто претендендує на посаду голови Інституту національної пам'яті – сюжет
Наступний матеріал
Україна vs Росія: оголошення рішення Міжнародного суду ООН – відео з перекладом
Loading...

Поки що небезпечно починати реставрацію в Нотр-Дам де Парі – головний архітектор

На Черкащині розвалюється один із найбагатших палаців Європи: працівники роблять усе можливе

Відчути архітектуру на дотик: в Одесі відкрили три скульптури для незрячих людей

"Він просто посиплеться": неоготичний костел у Києві під загрозою руйнації – подробиці

Вистояв і не завалився: на вихідних новий пішохідний міст у Києві витримав до 15 тис. людей

Дім-довгожитель на Контрактовій: історія найстарішого житлового будинку Києва