Аккерманська фортеця
Аккерманська фортеця Facebook

Зливи на Одещині пошкодили найбільшу в Україні фортецю

Читайте по-русски
Під загрозою руйнування опинилася одна з веж Аккерману

В Одеській області в результаті негоди пошкоджена Аккерманська (Білгород-Дністровська) фортеця, яка є історико-архітектурною пам'яткою. Про це пише у Facebook керівник комунального підприємства "Фортеця" Олександр Морозов.

"Наслідки потужної зливи позначилися на Аккерманській фортеці. Розрив контрольних маяків і утворення нових тріщин на вежі №2. Ту, яку рятували в 2016 році, зміцнивши бетонними "подушками", – написав Морозов.

За його словами, в зоні проведення першочергових робіт стався обвал кладки біля підніжжя північно-західної вежі, біля вежі №25 сповз ґрунт.

Керівник КП зазначив, що вже звернувся в Одеську обладміністрацію і фахівці управління охорони об'єктів культурної спадщини зафіксували аварійні ділянки.

Також, за його словами, потрібно оперативно вжити заходів, щоб профінансувати роботи з порятунку пам'ятки. Поки що фортеця працює в штатному режимі, оскільки пошкодження лише зовнішні – з боку Дністровського лиману.

Як повідомляв 5.UA, за два дні (3-4 серпня) в Одесі випала двомісячна норма опадів. Дощові потоки рознесли по вулицях міста гори сміття, бруду і каміння. 

 

 

Попередній матеріал
У посольстві США засудили дії Росії – причини
Наступний матеріал
Теракт в Афганістані: 95 осіб загинуло унаслідок вибуху автомобіля