Володимир В'ятрович
Володимир В'ятрович facebook.com/volodymyr.viatrovyc

Хто замінить В'ятровича: хто претендендує на посаду голови Інституту національної пам'яті – сюжет

Читайте по-русски
Керівника Інституту призначать через півтора місяця

Вчора, 7 листопада, розпочався перший етап конкурсу на посаду голови Українського інституту національної пам'яті. На цю посаду – 17 претендентів. Серед охочих очолити інститут є вчителі початкових класів, депутати, юрист, фахівець у царині транспорту тощо. Докладніше дивіться в сюжеті кореспондентки "5 каналу" Лесі Головатої.

Декомунізація, реабілітація жертв тоталітарних режимів, відкриті архіви КДБ – з цим асоціюється Український інститут національної пам'яті. Від моменту створення інституцію 5 років очолював Володимир В'ятрович. У вересні його звільнили і почали шукати наступника.

"Отримав дуже такий хвалебний відгук від прем'єр-міністра Гончарука. Подякував мені за попередню роботу і взяв на себе зобов'язання, що наша справа буде продовжена. Трохи дивно, чому вона не могла бути продовжена мною", – сказав В'ятрович.

Він також розповів, до чого ж готуватися майбутньому очільнику.

"Керівник Інституту національної пам'яті – це не тільки той, хто роздає інтерв'ю і ходить на відкриття якихось заходів. Це величезна частина бюрократичної роботи, яку треба засвоїти. Державний апарат – дуже важкий, неповороткий, але, якщо зрозуміти, як він працює, він перетворюється вна серйозний інструмент для зміни країни", – наголосив Володимир В'ятрович.

Щоб очолити Інститут пам'яті, конкурсанти мають пройти традиційні етапи відбору для державних топ-менеджерів. Скласти тест на знання англійської та законодавства, розв'язати ситуаційне завдання та пройти співбесіду. Після цього комісія пропонує на розгляд уряду до 5-ти кандидатів із найвищим рейтингом.

Дехто з претендентів планує розвивати музейний напрям.

"Критикував В'ятровича. Подумав, що треба йти й робити особисто. В'ятрович був, як хіміотерапія – коли і пацієнтові стає погано, але інакше рак не вилікуєш. Він досить "топорно" діяв, як декомунізатор. Але, на той момент, це, мабуть, було виправдано. Та він свою функцію чудово виконав", – сказав кандидат наук з культурології Сергій Руденко.

АТОвець та кандидат історичних наук Олександр Алфьоров акцентує на зовнішніх відносинах: "Становлення добросусідських стосунків із країнами, які допомагають сьогодні Україні воювати з Російською Федерацією".

Інший кандидат більше сконцентрований на національній пам'яті: "Завдання примирити українців із самими собою і своєю складною історією", – зазначив редактор сайту "Сегодня" Петро Жижаян.

Історик Василь Яблонський зосереджений на національній ідентичності: "Дуже важливо її сформувати. Щоб ми отримали певну спадковість політики. Попри зміну влади. Зроблено було чимало в цій царині, і хотілося б, можливо, переосмисливши якісь речі, рухатися далі".

Конкурс на посаду голови Українського інституту національної пам'яті мають завершити через сорок п'ять днів.

Леся Головата, Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
"Українська справа така перша": юристка розповіла, чому рішення суду ООН стане ключовим у справі проти РФ
Наступний матеріал
У справі Гостинного двору в Києві поставили крапку: що далі – сюжет

Заборона перейменування проспектів Києва: Інститут нацпам'яті подав апеляцію

Репресовані в СРСР: спецкомісія розпочала роботу з реабілітації – подробиці

Скандальне відновлення пам'ятника Жукову в Харкові: Інститут нацпам'яті просить ГПУ розібратися

"Персональна відповідальність": Інститут нацпам'яті попросив прокуратуру покарати Кернеса

Голова Інституту нацпам'яті Володимир В'ятрович в ефірі "5 каналу" – трансляція

"Повертаємо своє": в Україні стартувала інформ-кампанія до 5-річчя звільнення міст Донбасу