Похорон
Похорон 5 канал

У Києві попрощалися з Іриною Бекешкіною

Читайте по-русски
Науковиця очолювала Фонд "Демократичні ініціативи" з 2010 року

З відомою українською соціологинею Іриною Бекешкіною попрощалися в Києві. Церемонія відбулася на Байковому кладовищі. У зв'язку з карантином близькі та рідні публічних заходів не організовували, повідомляє "5 канал".

Всіх, хто хоче віддати шану відомій науковиці, закликали висловлюватися на сторінці Фонду "Демократичні ініціативи" у Facebook.

Ірина Бекешкіна очолювала Фонд "Демократичні ініціативи" з 2010 року. Раніше ж працювала заступником директора "Демократичних ініціатив". У 1998 році Фонд одним із перших почав проводити екзит-поли.

Дослідження Фонду під час президентських виборів 2004 року зафіксувало масштабні фальсифікації. Згодом обурені громадяни вийшли на акції протесту, з яких почалася Помаранчева революція.

Колеги згадують Ірину Бекешкіну як життєрадісну людину з бездоганною репутацією.

"У Ірини була незаплямована репутація. Це дуже важливо, бо ми знаємо, як зараз іноді маніпулюються дані. Іноді соціологи не витримують спокус, починають працювати з якоюсь політичною силою, коментувати відповідним чином, формувати питання анкет так, щоб отримати потрібну відповідь. В Ірини в цьому сенсі була бездоганна репутація", – каже Олексій Гарань, науковий директор Фонду.

"Її боялися фейкові соціологи, бо вона ставала розлюченою вовчицею, коли бачила так звані соціологічні опитування. Політики, коли замовляли дослідження, потім озиралися і думали, що скаже Бекешкіна. До неї прислухалися президенти, урядовці, політики. Ну і, звичайно, люди їй вірили", – розказує Юрій Горбань, прес-секретар Фонду.

Нагадаємо, Бекешкіної не стало 21 березня.

Попередній матеріал
Українські полярники з Антарктиди закликали українців залишатися вдома – відео
Наступний матеріал
Через коронавірус Київ попередньо втратить 1 мільярд гривень – Кличко
Loading...

Ірину Бекешкіну поховають 24 березня

Ці вибори не об’єднали Україну – Бекешкіна

Бекешкіна – про можливість реваншу: "В Одесі громадським активістам почали прямо погрожувати проросійські сили"