У столиці нова хвиля отруєнь безпритульних тварин. Нещодавно за добу до однієї з приватних ветлікарень Києва привезли чотирьох собак у критичному стані. Догхантери розкидають отруту у вигляді піґулок майже у всіх районах столиці. Роблять це переважно вночі, щоби їх ніхто не помітив. Отрута дуже сильна. Ветеринари зауважують, що до смерті тварини може призвести навіть невелика доза ліків. Де ж найчастіше догхантери розкидають отруту, який вигляд вона має та що ж робити, аби врятувати чотирилапих вихованців – дізнавалася журналістка "5 каналу" Катерина Ментус.
Киянка Лейла – власниця 3-річного Солодкого, саме так звати її улюбленця. Вона підібрала його на вулиці кілька років тому. Завжди життєрадісний та непосидючий пес нещодавно мало не загинув.
"У суботу ввечері ми з собакою як завжди пішли гуляти. Близько 10-ї вечора повернулися додому й наче все було добре, а зранку я прокинулася від того, що в собаки почалися судоми, йшла піна з роту, у нього були конвульсії, епілептичний приступ", – каже власниця собаки Лейла Туваклієва.
Зоозахисники переконані, що це робота доґхантерів, тобто тих, хто вбиває безпритульних тварин. Роблять вони це за допомогою медикаментів.
Отруту розсипали майже в усіх районах столиці, чимало її в Гідропарку, кажуть зоозахисники. Тут не раз труїлися собаки. Наприклад, ось на цій галявині в січні тим самим препаратом отруїли 3-х тварин. Пігулки на місці, де перехожі підгодовують чотирилапих, напередодні розклали догхантери, припускають зоозахисники.
Випадки отруєння тварин почастішали, тому що догхантери почуваються безкарними, вважають зоозахисники. Надто після того, як суд виправдав вбивцю собак Олексія Святогора, який ніколи не приховував свого жорстокого ставлення до них.
"Уся зоозахисна спільнота України вважає, що серійний маньяк, живодер та вбивця Олексій Святогор є психічно моральним уродом, без душі, без серця, без любові, без тепла до нашого світу. Ми вважаємо, що виправдувальний вирок дав поштовх іншим живодерам продовжувати діяти ще активніше, що дуже сумно", – каже зоозахисниця Анна.
Нову хвилю отруєнь підтверджують й у приватній ветклініці. Туди за останній тиждень регулярно привозили псів. Одного врятувати не вдалося. Власникам ветеринари радять негайно звернутися до лікаря, якщо після прогулянки з'явилися проблеми.
"Перші симптоми після прогулянки. Це може бути блювота, і потім починається запаморочення, вона може хилитися на бік, може непритомніти, це можуть бути посмкування лапок, голови. Протиотрута – це вітамін В6, але дуже часто власники втрачають час, намагаються самостійно врятувати, тому краще відразу хапати тварину та їхати до клініки", – каже лікарка-ветеринарка приватної клініки Аліна Волова.
Аби собака не вхопив на отруту на вулиці, він має бути в наморднику і не голодний.
Катерина Ментус, Віктор Сніжко, Микола Довгий "5 канал"