Собаки виявлять COVID-19
Собаки виявлять COVID-19 5 канал

Німецькі ветеринари навчили собак виявляти COVID-19 у людей

Читайте по-русски
Коронавірус не має запаху, але він змінює метаболізм в інфікованих клітинах людини

Винюхати коронавірус. У Німеччині до боротьби з недугою долучають натренованих собак. Їх вчать розпізнавати, хвора людина на COVID-19 чи ні. Як чотирилапі це роблять, дізнавалася журналістка "5 каналу".

Собаки проти коронавірусу. Німецькі ветеринари навчили псів виявляти коронавірус у людей. Цій бельгійській вівчарці та кокер-спанієлю знадобилося лише вісім днів, аби закінчити тренування та досягти приголомшливих результатів. Правильний діагноз вони можуть поставити у 94% випадків.

"Собаки справді можуть визначати людей, які мають інфекції. І нам вдалося їх навчити розпізнавати хворих на коронавірус. Ми досягли небачених результатів – аж 94% ефективності", – заявив голова ветеринарної клініки Голден Вовк.

Коронавірус не має запаху, але він змінює метаболізм в інфікованих клітинах людини. І саме ці зміни можуть відрізнити собаки. Причому ще до того, як у хворого з'являються симптоми коронавірусу. Робити це правильно їх навчають у вищій ветеринарній школі Ганновера.

"Ми можемо навчити собак за допомогою нюху визначати інфікованих. Вони не відчувають сам коронавірус – вони відчують зміни метаболізму. Якщо вони правильно визначили – отримують винагороду, і тоді розуміють своє головне призначення", – зауважує поліцейський, власник собаки Ганс Еберз.

Такі вміння собак дуже сподобалися владі Нижньої Саксонії. Вона хоче залучити тварин до виявлення коронавірусу. Наприклад, шукати хворих у ресторанах чи на концертах.

"Я вражений! Науковці, як завжди, на крок попереду та винаходять дуже цікаві речі, аби боротися з пандемією. Треба порахувати, скільки коштуватиме тренування, але думаю, нам це буде вигідно. Тварин можуть успішно шукати інфікованих на невеликих заходах", – каже міністр-президент Нижньої Саксонії Штефан Вейл.

Німеччина – не перша, де псів навчають виявляти хворих на коронавірус. Тварини уже працюють у деяких світових аеропортах. Наприклад, у Гельсінкі та Римі.

Мирослава Танська, "5 канал"

Попередній матеріал
Канада підтримала санкції України проти каналів Медведчука
Наступний матеріал
Затриманий біля каналу "НАШ" ветеран АТО погрожує самогубством – відео (оновлено)
Loading...

Найближчими днями Україна отримає вакцину від коронавірусу – прем'єр-міністр

Україна повертається до карантинних обмежень, які діяли влітку минулого року

В Україні за добу від коронавірусу одужало понад 10 тисяч людей

Збирав гроші для боротьби з COVID-19: у Великій Британії помер 100-річний ветеран Том Мур

Ситуація з COVID-19 в Україні стає менш передбачуваною – вчені НАН

У Європі запровадили нову зону небезпеки: що відомо