Джек-рассел
Джек-рассел 5 канал

Історія успіху ветерана-бізнесмена, який розводить породистих собак – сюжет

Читайте по-русски
Ветеран почав розводити улюбленців 10 років тому

Останній випуск у циклі V-corp про успішні ветеранські історії. Андрій Яровий – ветеран, спецпризначенець. Більше трьох років фронту і надскладні ділянки. Поки він воював, 25 собак породи Джек-рассел чекали на повернення свого господаря. Чи може бути бізнес терапією та задоволенням? Журналістка "5 каналу" поцікавилася у родини Ярових із Кропивницького.

Він знає всіх поіменно. Пам'ятає, звідки привіз кожного. Андрій Яровий – ветеран-бізнесмен, який розводить собак породи Джек-рассел тер'єр та Парсон-рассел тер'єр. Андрій більше 3 років прослужив у силах спеціальних операцій. Заради цього тимчасово залишив бізнес, дружину та трьох дітей і пішов захищати Україну.

"Ми чоловіки повинні захищати свою країну", – каже Андрій Яровий.

До війни він розводив собак, був власником мережі кав'ярень і кількох кондитерських цехів у Кропивницькому. Все це добро переписав на дружину Вікторію і фактично взяв штурмом військкомат, аби тільки піти служити, хоча дружина була категорично проти.

"Вона пішла до військкомату з довідкою, що в нас троє дітей і мене військкомат не хотів брать", – додає він.

У складі підрозділу пройшов усю лінію фронту: від Широкиного до Станиці Луганської. Працювали і у ворожому тилу. Про бойові заслуги свідчать ордени, а сам Андрій розповідати не хоче і не може. Усі операції засекречені.

"Це орден Данила Галицького, це медаль за бойові заслуги", – розповідає Андрій Яровий.

Про фронт нагадує спорядження, яке висить у шафі, та бойові друзі. Михайло Дворянчук – один із побратимів. Вони часто зустрічаються у Кропивницькому. Їм є що згадати за філіжанкою кави.

"Що простіше. Бізнесом тут займатися, чи там на війні. А я скажу відверто, простіше там. Набагато простіше там. Там є чорне, біле. Свій. Чужий. Дуже важко було після війни адаптуватися, от Андрію легше, у нього собаки є, якась розрада є", – зазначає ветеран російсько-української війни Михайло Дворянчук.

Історія з розведенням собак почалася 10 років тому. Коли купили маленького друга старшому синові. Згодом це переросло в хобі, а потім і в бізнес.

"Ми подумали, що хлопчику треба дівчинку – взяли дівчинку, друга собачка, потім пішли цуцики, ми з їх пороздавали, попродавали і зрозуміли, що люди цікавляться", – наголошує ветеран-підприємець.

Андрій до справи підійшов серйозно. Побудував песикам окремий будинок з утепленими вольєрами. Найняв кінологів. Цей бізнес потребує значних вкладень. Але й має результат – собаки Андрія мають гарний родовід, навчені та компанійські.

"Вони дуже класні в тому, як сприймають матеріал. Це дуже собаки інтелектуальні – працювати з ними задоволення, але за рахунок їхнього темпераменту дуже важко відбитися від таких вправ, тому що вони максимально хочуть спілкування з людино, руху, драйву", – акцентує увагу кінологиня Тетяна Мельник.

Андрій пригадує, як чотирилапі друзі рятували його після війни. Це стало найкращою терапією.

"Собаки дають душевний баланс, і в бізнесі шось не виходить – сюди приходиш, і вони дають емоцію я буває кричу, що все – собаки це тільки мінуса, все воно захоплює", – підсумовує Яровий.

Продає своїх вихованців Андрій через інтернет. Цей розплідник відомий у Європі. Ось цих цуценят уже забронювали в Європі. Коштує один такий цуцик в Україні від 500 до 1000 доларів. За кордоном – ціна варіюється від однієї до півтори тисяч євро. Але заробіток – не головне для ветерана. Каже, собак треба любити і вкладати душу. Бо всі підопічні немов діти. Побратимам же радить займатися улюбленою справою і не сидіти склавши руки.

"Я порадив би ветеранам, якщо є якісь задумки, то не треба тільки мріяти і думати – треба брати і робить, що ти на війну пішов, то іди далі і працюй, воно тобі буде гроші давати – не треба боятися", – додає він.

Яна Холодна, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
У Києві розпочалася акція "Врятуємо Гостиний двір"
Наступний матеріал
Масштабна аварія у Польщі: президент країни висловив співчуття через загибель українців
Loading...

В Україні узаконили ринок біоімплантатів: чому це важливо для ветеранів російсько-української війни

Провели обшуки: ДБР викликає сотника самооборони Майдану Солонинка на допит – документ

"V-корп": як ветерани повертаються до мирного життя після війни –  історії "Сайгона" та Марка Мельника

Травмовані війною, але не зламані духом: як збірна "Ігор нескорених" провела відкрите тренування

"Ігри нескорених": збірна України провела відкрите тренування – включення

Справа проти ветерана АТО Погребиського: суд перенесли через неявку нардепа Волошина на засідання