#Trashtag Challenge у Броварах
#Trashtag Challenge у Броварах 5 канал

#Trashtag Challenge: Київ та область масштабно долучилися до всесвітньої акції

Читайте по-русски
Лише в Instagram позначка #тrashtag набрала понад 70 тис. дописів

Всесвітню акцію під назвою Trashtag Challenge, яка дедалі більше набирає популярності у світі, підтримали і мешканці Києва та області. Ідея такого флешмобу полягає в тому, щоби знайти найбрудніші куточки міста, сфотографуватися біля купи сміття, а потім його прибрати, вивезти і, зрештою, зробити ще одну фінальну світлину.

Тільки-но киянка Олеся Вершигора дізналася про екологічну акцію – Trashtag Challenge – одразу організувала команду небайдужих і привезла їх до сміттєвих гір столичного Гідропарку.

Зізнається: "Не чекати, що хтось організує, а ти долучишся. Я створила подію у Facebook і не очікувала на такий колосальний відгук від людей. Це ж не залишають комунальники, це залишають в першу чергу люди. Тому що розраховують, що за ними хтось прибере".

Прибирають залишений мотлох активісти у спеціальних рукавичках. Здебільшого – пляшки, розбите скло, одноразовий посуд, шприці та побутові відходи. А далі їх сортують.

"Це не соромно – підняти чиєсь сміття, і потрібно це робити. Тому що це місто, в якому ми живемо, і ми всі хочемо, щоб тут було чисто", – впевнена активістка Анастасія Логвина.

Її колега Максим Рубанов додає: "Якщо ви не смітите, це вже добре, цього насправді достатньо… Відсортовувати скло, пластик. Здебільшого навіть пластик ділиться на поліпропілен та полістерол. Є деяка частина відходів, яка не перероблюється, на жаль, це просто вивозиться і потім спалюється".

Не відстають від флешмобу і мешканці області. Щоправда, вигрібати сміття для них, кажуть – тут справа звична.

"Уже 5-й рік поспіль вони збираються і роблять добру справу. У минулому році десь близько 600 мішків ми винесли з броварського лісу. В цьому році плануємо ще більше. Може 1000 нам вдасться винести. Стоїть служба броварська, яка буде вивозити це все, і на сміття, де воно має бути утилізоване", – розповідає організатор акції Олег Іваненко.

Щоби побити торішній рекорд – допомогу запропонували й активісти на інвалідних візках: "Якщо не ми, то хто? Розраховувати, що прибере хтось, за тебе підуть і зроблять – не доводиться. Тим паче, ми бачимо, як люди серйозно до цього ставляться – узяв цукерку, кинув і все.

Та зібрати сміття – це півсправи – переконана активістка Оксана Волинець. Вона, як і більшість мешканців столиці, власним коштом придбала дерева та кущі й висадила їх біля будинку.

Сподівається: "Хтось дерево посадити, хтось кущик посадити, а хтось його полити. В принципі, ми всі відповідальні за те, що виростили, що посадили. Ну будемо сподіватися, що це буде маленький крок до чогось великого".

Загалом, акцію Trashtag Challenge вигадали для підлітків, які зазвичай гають час у соцмережах і нудяться. До акції в Україні долучилися не лише активісти, а й актори, митці та співаки. Лише в Instagram позначка #тrashtag набрала понад 70 тис. дописів. Автори закликають і решту – не стояти осторонь проблеми забруднення довкілля.

Нонна Лактіонова, Анна Несевра та Руслан Альмухамедов, "5 канал"

Попередній матеріал
Уперше в історії вчені надрукували на 3D-принтері людське серце
Наступний матеріал
"Це не відповідь Зеленського": Джемілєв про реакцію Зе-команди на запитання про Крим і Донбас

Місія "чистий Маріуполь": водолази підняли з дна річки Кальчик понад 6 кубометрів сміття – репортаж

"Розкіш з радянської епохи": як виглядає найбільший в Україні "Музей сміття"

Супрун пояснила, як мікропластик потрапляє до нашого столу

"Весна покаже, хто де...": що робити зі звичкою громадян творити довкола себе звалище

"Це як ядерний заряд": чому на Житомирщині люди вийшли пікетують проти відкриття сміттєсортувального заводу – сюжет

Встигнути до сутінок: волонтери взялися прибрати від сміття місто-привид Прип'ять