В ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" завідувач відділу філософії та історії релігії Інституту філософії НАНУ Людмила Филипович розповіла, які основні рішення мають бути прийняті завтра на Об'єднавчому соборі.
"Бачте, тримається інтрига, і нам не представляють ніяких документів, які би нас познайомили хоч би з порядком денним. Ну загалом, я думаю, Собор має початися з реєстрації, щоб дізнатися, скільки людей прийшло взяти участь у цьому Соборі хто саме. Після того, напевно, буде молитва, потім буде оголошений порядок денний. Тобто це все має бути прийнято в демократичний спосіб, не думаю, що таємним, але відкритим голосуванням", – сказала Филипович.
Вона також продовжила: "Це порядок денний передбачає на сьогодні, по-перше, проголошення створення помісної Православної Церкви в статусі саме автокефальної Церкви, буде обговорений і має бути прийнятий новий статут цієї об'єднаної Церкви і третім пунктом має бути обрання предстоятеля цієї нової помісної Православної Церкви".
На запитання ведучої, чи це все буде у відкритому режимі трансляції, чи це все-таки за зачиненими дверима, Филипович сказала: "Вже по факту дізнаємося, як і що відбулося. На сьогодні в мене немає ніякої інформації про саме режим проведення. Я думаю, що якщо неофіційний, то напівофіційний, тому що таку історичну подію не відзняти було б просто злочином. Я знаю, що журналісти просяться, щоб усе-таки зробили прес-центр на території Софії Київської в Митрополичому будинку, а інформація про те, що відкрита акредитація для журналістів, – теж для мене поки що не дійшла. Але можливо, це буде відомо вже завтра, хоча Собор сам починається о 9-й годині, і знаю про те, що багато людей збираються прийти під стіни Софії Київської з тим, щоби в своєму молитовному стоянні спонукати ієрархів та учасників собору прийняти ті рішення, які очікує Україна".
Нагадаємо, 11 жовтня в Константинополі Вселенський Патріархат, по завершенні Синоду, оголосив своє рішення щодо України. Він продовжує процедуру надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві. Тепер у Києві має бути скликаний Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про томос. Собор здійснить церковне об'єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Саме після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ томосу як документа.
Нагадаємо, собор відбудеться 15 грудня у Софійському соборі у Києві.
Дивіться також фотогалерею за темою:
Молитва за Україну у Кафедральному соборі Альмудена в Іспанії – ФОТО








