Митрополит Онуфрій
Митрополит Онуфрій focus.ua

Константинополь позбавляє голову УПЦ МП титулу митрополита Київського

  Наразі ієрарх УПЦ МП носить титул митрополита Київського, порушуючи канони

  Константинопольський Патріархат вирішив позбавити предстоятеля УПЦ Московського Патріархату Онуфрія титулу митрополита Київського. Станеться це після проведення Об'єднавчого собору та обрання нового голови єдиної Української Помісної Церкви. 

  Відповідний лист Патріарха Варфоломія в себе нa Facebook оприлюднив митрополит УПЦ МП Олександр (Драбинко).

  Як зазначається в документі на ім'я Онуфрія, ієрарх УПЦ МП наразі носить титул митрополита Київського, порушуючи канони.  

  "Ми хотіли довести до відома Вашого Високопреосвященства ці попередньо прийняті рішення Матері-Церкви через призначених нами до Києва екзархів, але, на жаль, Ви відмовилися взаємодіяти з ними. Повертаючись зараз до того самого питання вдруге через цей Патріарший лист та звернення до Вас як "Високопреосвященний митрополит Київський", у формі ікономії та милості, ми повідомляємо Вас, що після виборів Предстоятеля Української Церкви органом, котрий складатиметься з кліриків та мирян, Ви не зможете еклізіологічно та канонічно носити титул Митрополита Київського, котрий Ви все одно носите зараз у порушення описаних умов офіційних документів 1686 року", – наголошується в листі Варфоломія.

  Крім того, Константинопольський Патріарх просить Онуфрія та ієрархію Московського Патріархату тримати зв'язок із колишнім митрополитом Київським Філаретом та колишнім архієпископом Львівським Макарієм та іншими з ними, адже їх було в повній мірі поновлено Фанаром в архієрействі.

  При цьому, Онуфрію дозволено брати участь у виборах голови нової єдиної Української Автокефальної Церкви. 

  Як відомо, згідно з умовами синодального акту 1686 року про тимчасову передачу Київської митрополії під управління Москви, митрополити Київські мали поминати першочергово Вселенського Патріарха як свого очільника. Проте ця умова не виконувалася протягом майже 300 років.

  Отже, за логікою Фанара, через порушення норм акту 1686 року та відновлення цьогоріч прямої юрисдикції Константинополя над митрополією, Онуфрій не може носити титул митрополита Київського.

  Попередній матеріал
  У Горлівці затоплені всі шахти, що працювали до початку війни – Тимчук
  Наступний матеріал
  Філія "Укрзалізниці" закупить зброї на понад 2,5 млн грн – перелік
  Loading...