Скріншот відео

Нерозлучні з соцмережами: що треба знати підліткам про медіаграмотність

Українські школярі не раз потрапляли під вплив російської пропаганди, зазначає експерт СБУ

Як грамотно користуватися інтернетом, розпізнавати фейки та безпечно почуватися на просторах соціальних мереж? Цьому київських старшокласників навчали на тренінгу "Безпечний інтернет та медіаграмотність". Тож як не втрапити на гачок шахраїв і тверезо оцінювати сучасний новинний простір – дізнавалася кореспондент "5 каналу" Ірина Сисак.

Нерозлучні з гаджетами – молоде покоління, яке не уявляє свого життя без інтернету та соцмереж. Однак у віртуальному світі завжди залишається ризик бути обманутим та дезінформованим. Школяр Максим Романовський зізнається, що достовірність інформації з мережі перевіряє рідко.

"Я саме цікавлюся футболом дуже сильно та іноді, знаєте, бувають такі новини, типу приїхав футболіст в ту країну чи іншу. Я іноді перевіряю його інстаграм", – ділиться учень.

А от Катерина Кіянова переконана, вірити кожній інтернет-новині не варто, краще перевірити її з кількох джерел.

"Треба читати різні інформації, різні сайти, і потім якось обґрунтовувати цю інформацію. А потім вже думати і висувати свої припущення щодо того, що може трапитися", – пояснює Катерина.

Медіаграмотна людина – це та, яка вміє аналізувати інформацію, критично її оцінювати та самостійно робити висновки, – розповідає координаторка проекту Вікторія Янковець. Навчали дітей розпізнавати фейкові новини на реальних прикладах.

Один з них – про начебто перемогу українця в олімпіаді з мемів у Горішніх Плавнях. За лічені дні цей допис поширили тисячі користувачів Фейсбуку. Хлопця підтримували та вітали, але більшість не звернула увагу на нереально велику кількість країн-учасниць. Їх автор вказав аж 9000. Багато було й таких, хто не піддавав сумніву і саму можливість проведення такої олімпіади.

Крім того, як розпізнавати фейки, підлітків також закликали не ділитися в мережі особистою інформацією, щоб не зашкодити собі. "Може призвести до того, що дитина може втрапити до різних негативних ситуацій, може розмістити таку інформацію, яка може спрацювати у іншому напрямі, нею можуть скористатися інші люди", – пояснює координаторка проекту.

Не лише люди, а й інші держави. Зокрема Росія, яка вже кілька років веде гібридну війну на сході України, а також на просторах інтернету, розповідає експерт Служби безпеки України. За його словами, українські школярі не раз потрапляли під вплив російської пропаганди.

"Наші, так би мовити, гібридні вороги використовують соціальні мережі та інтернет для втручання у внутрішні справи України. В нас фіксували випадки залучення до цієї пропагандистської протиправної діяльності навіть школярів міста Києва. Зараз мета цього проекту є навчити той прошарок населення, який найбільш піддається впливу через інтернет, а саме – школярів", – пояснює експерт СБУ Андрій.

Такі тренінги планують провести в усіх школах Києва, а потім і в усіх обласних центрах України.

Ірина Сисак, Анна Несевра, "5 канал"

Попередній матеріал
Притаманні українській мові, на відміну від російської: навіщо ДСНС видала словник фемінітивів
Наступний матеріал
Російські окупанти знову заарештували кримського татарина – в МЗС України обурені
Loading...

Російські ЗМІ почали називати екс-ватажка "ДНР" Захарченка – злочинцем

Прокремлівські ЗМІ обстрілюють мізки людей так само, як убивають українців російські танки – Гопко

У Польщі назріла кадрова криза: працедавці бояться виїзду українців до Німеччини – DW

США виділили $40 млн на боротьбу з російською пропагандою та дезінформацією

Претендує на місце у Книзі Гіннеса: як педіатр-богатир зі Львова встановив новий рекорд

У "Нафтогазі" озвучили ціни на газ для населення до 30 квітня 2019 року