Наталія Лігачова
Наталія Лігачова Андрій Баштовий/Радіо Свобода

"Трансляції з "ДНР" від українських ЗМІ – як відреагували в "Детекторі медіа"

"Трансляції з "ДНР" від українських ЗМІ – як відреагували в "Детекторі медіа"

Голова правління ГО "Детектор медіа" Наталія Лігачова в ефірі "5 каналу" прокоментувала трансляцію так званого параду перемоги з "ДНР" низкою українських медіа.

"Перш за все, це робив сайт "Кореспондент". На нашому сайті вказано ще декілька менш відомих сайтів, які брали від нього таку трансляцію. Я не думаю, що це було масово, але це безумовно дуже небезпечно і неправильно таке робити. Це, власне, транслювали в прямому ефірі парад, якій здійснювали терористичні організації, про що зазначив не тільки Турчинов (секретар РНБО – ред.), а й голова Комітету ВР з питань інформації та свободи слова Вікторія Сюмар" ,– зауважила Лігачова.

Довідково: за даними "Детектору медіа", "Кореспондент" також транслював парад у Москві – на Червоій площі. Крім того, відповідні відео поширювали Репортер.ua, Bigmir.net, Sde.in.ua.

Водночас, на запитання, як запобігти таким інцидентам у майбутньому, очільниця "Детектору медіа" чіткої відповіді не мала.

"Це дуже складне питання, тому що, з одного боку, держава не повинна втручатися у діяльність ЗМІ. Тим більше, ми вважаємо досить небезпечним втручання держави та її спроби регулювати якимось чином інтернет. З іншого боку – дійсно, коли проводяться такі заходи, які спрямовані і загрожують територіальній цілісності України, це вже справа, мабуть, СБУ", – зазначила експерт.

Також вона відреагувала на трансляцію телеканалом Інтер скандального ролика, приуроченого до 9-го травня. Якою була ця реакція – дивіться у відео:

Нагадаємо, 9 травня українські ЗМІ вели трансляції "параду з "ДНР". Секретар РНБО Олександр Турчинов назвав це "тиражуванням інформаційної отрути" і написав звернення до СБУ. 

Попередній матеріал
Зустріч Порошенка з Меркель та Макроном: підхід до представників ЗМІ – відео
Наступний матеріал
Порошенко провів перемовини з Меркель та Макроном – які результати
Loading...