Ганна Гопко
Ганна Гопко 5 канал

Прокремлівські ЗМІ обстрілюють мізки людей так само, як убивають українців російські танки – Гопко

Наслідки їхнього мовлення помітні в Україні вже зараз: зростають настрої позаблоковості, євроскептицизму та антиамериканізму

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" голова комітету ВР у закордонних справах Ганна Гопко розповіла, в чому найбільша небезпека вільного мовлення проросійських ЗМІ в Україні, а також пояснила, чому ВР зважилася на постанову щодо санкцій проти телеканалів NewsOne і "112 Україна". 

"Немає політичної волі, не функціонує в інтересах держави Нацрада з питань телебачення і радіомовлення. Ми бачимо, що її склад не спроможний захищати наші національні інтереси, регулювати ситуацію непродовженням ліцензій або тим, щоб забрати ліцензії, коли на телеканалах відбувається відкрита сепаратистська, антидержавницька політика, яку ми бачили неодноразово. Зокрема, на телеканалі "Інтер" під час визначних історичних дат в Україні", – констатує Гопко.

"Тому ВР вдається до таких заходів, що посилає сигнал, як вказівку, як політичний наказ для РНБО: "Шановні, подивіться, що відбувається. З одного боку, ми маємо тимчасову окупацію українських територій – Крим, військові дії на Донбасі. Ми бачимо погіршення безпекової ситуації на Азовському морі. І, водночас, російські танки, які обстрілюють українців на Донбасі.

І ми маємо інший приклад танків – це проросійські медіа, які отримують фінансування з Кремля; власниками яких є люди, наближені до оточення Путіна. І в той же час, ми дозволяємо цим каналам їздити по мізкам людей. Вони обстрілюють мізки людей так само, як убивають людей російські танки", – наголосила нардеп.

За її словами, прикладом санкцій до таких ЗМІ може бути, зокрема, припинення ліцензії. Утім, каже Гопко, наслідки їхнього мовлення помітні в Україні вже зараз.

"Навіть можна подивитися на зростання різних настроїв – позаблоковості (підтримка зросла на кілька відсотків, порівняно з 2016 роком), антиамериканізму та євроскептицизму в Україні. Це все підігрівається прокремлівськими медіа в Україні. Ми чітко розуміємо, що готується проросійський реванш у різний спосіб – фінансуванням п'ятої колони і політичних партій, замаскованих під українські; готується втручання у виборчі процеси (тощо)", – розповіла голова комітету ВР у закордонних справах.

Більше подробиць – у відео: 

Як повідомляв 5.UA, 4 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила постанову про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (№ 9157), яка стосується звернення до РНБО про запровадження санкцій до семи юридичних осіб, вказаних у структурі власності телеканалів "112" та NewsОne.

20 жовтня постанова ВР набула чинності. 

Попередній матеріал
Розкрадання $17 млн держкоштів: суд почав слухати по суті справу екс-нардепа Мартиненка
Наступний матеріал
Газовий популізм: як Тимошенко знижуватиме тарифи на тепло – "БлогПост"